Reklama


Jordanów: Za krótki chodnik!

06/08/2022 09:54

Podczas sesji Rady Powiatu Suskiego radni dużo uwagi poświęcają stanowi infrastruktury drogowej. Niedawno wśród wielu tematów związanych z tą materią pojawił się wątek chodnika w Jordanowie na ul. Kolejowej.

Na poważny problem związany z chodnikiem przy ul. Kolejowej zwróciła uwagę radna Czesława Madoń. Zauważyła, że obecnie można nim dotrzeć z centrum miasta jedynie do ul. Nad Skawą i znajdujących się zaraz za skrzyżowaniem zatoki autobusowej oraz kładki prowadzącej na stadion sportowy. – W imieniu mieszkańców ul. Przemysłowej, Kolejowej oraz Toporzyska poruszających się pieszo do centrum Jordanowa proszę o wykonanie (z udziałem Miasta Jordanowa) brakującego odcinka chodnika wzdłuż ul. Kolejowej (od stadionu do torów kolejowych – napisała Czesława Madoń w interpelacji skierowanej do starosty suskiego Józefa Bałosa. Zaznaczyła, że na będącej częścią drogi powiatowej ul. Kolejowej panuje bardzo duże natężenie ruchu. W rezultacie piesi (w tym dzieci idące do szkoły lub z niej wracające) narażeni są na duże niebezpieczeństwo.

Starosta Józef Bałos przypomina, że budowa chodnika wiąże się z koniecznością spełnienia wszystkich wymogów formalno-prawnych, a w szczególności z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ponadto przed laty w powiecie suskim przyjęta została zasada, iż inicjatorem budowy chodników wzdłuż dróg powiatowych są samorządy gminne, a powiat dofinansowuje przedsięwzięcia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel wsi Jordanów - niezalogowany 2022-08-06 11:03:41

    Tak a idąc od drugiej strony, chodnik jest przez całą długość miejscowości Toporzysko, urywa się dopiero przy tablicy " Miasto Jordanow Wita!" I kwita z chodnika hahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Populizm i Socjalizm - niezalogowany 2022-08-06 12:23:25

    Zbliżają się wybory, Pani radna musi przypomnieć o sobie że żyje. 4 lata pani przeleciały. I tyle w temacie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Piłsudczyk - niezalogowany 2022-08-06 13:51:59

    Co racja to racja

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości