Aspirant sztabowy Gabriela Knapczyk-Kania z Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach uczciła Święto Konstytucji 3 Maja w wyjątkowo aktywny sposób. Pochodząca z Bieńkówki funkcjonariuszka reprezentowała Polskę oraz swoją jednostkę podczas międzynarodowych zawodów w ramach Czeskiej Ligi Nordic Walking, rozegranych w Czechy, odnosząc znaczące sukcesy sportowe. Za naszą południową granicą ze świetnej strony zaprezentował się również Piotr Ordzowiały (SKL Sucha Beskidzka) z Osielca. Ordzowiały wygrał wszystko, co mógł!
Policjantka wystartowała na dystansie 5 kilometrów. Uzyskany czas 35:42 pozwolił Gabrieli Knapczyk-Kani na zajęcie pierwszego miejsca w kategorii F 50. Druga pozycja przypadła Czeszce Jaroslavie Horáčková (czas:35:59), a podium uzupełniła również reprezentantka gospodarzy Jana Cíchová (czas: 36:12).
Bardzo dobry start Gabrieli Knapczyk-Kani pozwolił jej zająć trzecie miejsce w kategorii open kobiet. W tej kategorii podium zajęły tylko Polki! Pierwsza była Anna Kweczka-Janeczek (czas: 34:25), a druga Justyna Nowak (czas 35:01). Obie zawodniczki reprezentowały klub Nordic Team Częstochowa.

W klasyfikacji open Gabriela Knapczyk-Kania zajęła dziewiąte miejsce. W tej klasyfikacji najlepszy okazał się pochodzący z Osielca Piotr Ordzowiały (SKL Sucha Beskidzka), który pokonał dystans 5 kilometrów w czasie 31:18. Drugie miejsce zajął Dusan Korduliak (Nordic Walking Přerov) - czas:33:41, trzeci był Chowat Juraj Mihelac (NWC SPALATUM) - czas: 33:42. Oczywiście nie trzeba pisać, że Ordzowiały był najlepszy w kategorii mężczyzn oraz triumfował w swojej kategorii wiekowej, bo to oczywiste.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze