Reklama


Z promilami za kierownicą

28/12/2022 10:54

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić dwóch mieszkańców powiatu suskiego. Pierwszy z nich ruszył w drogę, mając ponad 2 promile. Drugi z kierowców z nieco mniejszą ilością alkoholu w organizmie wybrał się na nocną wycieczkę quadem. Obaj teraz będą się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj (27.12.br.) po godzinie 7:00 w Białce policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki BMW. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział  44-letni mieszkaniec powiatu suskiego, którego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie ciężko wytłumaczyć. „Kierował” samochodem mając ponad 2,3 promila w organizmie.
Drugi z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany dziś w Jordanowie. Patrolujący miasto policjanci tuż po północy  zauważyli quada, na którym przyjechało na stację paliw dwóch mężczyzn bez kasków ochronnych. Kierowcą pojazdu okazał się 20-latek, natomiast pasażerem jego o rok starszy kolega. Obaj są mieszkańcami powiatu suskiego. Kierowca, który jak się okazało, nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu -  z wynikiem 2 promili. Po sprawdzeniu kierowcy przyszła kolej na sprawdzenie pojazdu, którym poruszali się mężczyźni. Quad był niedopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz kierowca quada, jak i kierowca BMW będą odpowiadać karnie, gdyż za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych. 20-latek poruszający się quadem musi też liczyć z tym, że w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej użytkowanego na drodze publicznej  quada otrzyma karę  finansową z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 
Po raz kolejny przypominamy, że wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Megi - niezalogowany 2022-12-28 16:39:09

    Te kary to jakieś tylko straszenie bo po Kukowie od września nadal śmiga gość samochodem z przyczepką o którym tak pisaliście we wrześniu i co to mu nie zrobią i co i nic ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Juzek z Błądzonki - niezalogowany 2022-12-28 17:54:30

    Jeżeli jesteś świadkiem to od razu telefon na policję, a jeśli nie chcą się podjąć interwencji to telefon do przełożonych do Krakowa. To działa. Mają przyjechać i interweniować.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    stopquadom - niezalogowany 2023-01-01 08:27:57

    Taaa zgłoście quady to leniwa policja was będzie ciągać po sądach w roli świadków. Łajzom z policji się nie chce robić akcji w lasach na quady bo łatwiej przespać pół nocy pod jakim mostem albo na parkingu pod zamkiem a później od 5 łapać podatników jadących do pracy. Oby ich też surowo rozliczono w przyszłości jak obecny nierząd.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości