Reklama


Pendolino ominie powiat suski. Zatrzyma się tylko w Nowym Targu

17/09/2025 21:15

18 października 2025 r. PKP Intercity uruchomi specjalny, promocyjny przejazd Pendolino z Warszawy do Zakopanego za symboliczną złotówkę. To wydarzenie ma być przedsmakiem codziennych kursów, które ruszą od połowy grudnia.

Choć skład przejedzie przez powiat suski, nie przewidziano w nim żadnego postoju na naszym terenie. Pendolino zatrzyma się jedynie w Krakowie i Nowym Targu, pomijając całkowicie takie miejscowości jak Sucha Beskidzka czy Maków Podhalański.

Dla mieszkańców powiatu suskiego oznacza to, że aby skorzystać z szybkiego pociągu, trzeba będzie dojechać do Nowego Targu. To rozczarowująca wiadomość, bo wielu pasażerów liczyło, że nowoczesne składy w końcu zatrzymają się także w naszym regionie.

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/09/2025 21:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama