Reklama


V-LIGA: Ostatnie granie pod Grzybem

18/06/2022 22:35

W bardzo dobrych humorach zakończyła sezon Babia Góra Sucha Beskidzka.

Komplet publiczności na trybunach. Komplet zdobytych punktów na murawie. Babia Góra w dobrym stylu zakończyła swój 21 sezon na szczeblu ligi okręgowej. Zadecydowały błyski ofensywnego tercetu suszan. O wzrost decybeli na stadionie przy ulicy Mickiewicza zadbali Gabriel Janiczak, Maciej Stróżak i Łukasz Gołuszka. To nie było jedyne pożegnanie podczas sobotniego dnia meczowego. Do historii przeszedł klubowy budynek, który wielu suszan będzie pamiętać jeszcze długo po ostatniej zburzonej ścianie.

W najbliższych miesiącach Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zmieni się nie do poznania. Zniknie kultowy "Grzyb", pełniący od lat funkcję szatni i zaplecza klubowego, którego nazwa wzięła się od nazwiska dawnego gospodarza obiektu. Z stadionowego krajobrazu wymazane zostanie także boisko asfaltowe, które pełniło funkcję "Orlika", zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał o rządowo-samorządowych dotacjach na obiekty sportowe. Przedstawiciele suskiego klubu, pamiętając o sentymencie, jakim mieszkańcy miasta darzą klubowy obiekt, ogłosili na swoich social mediach niecodzienną propozycją pożegnania dla kibiców. W dniu meczowym nie zabrakło wspólnego zdjęcia na tle "Grzyba". Zorganizowano także ostatni mecz piłkarski na asfalcie, w którym udział wzięli m.in. byli gracze Babiej Góry.

Reklama

Na zielonej murawie z kolei licznie zgromadzeni kibice zobaczyli pierwsze zmiany wyniku jeszcze przed upływem 20 minut. Gabriel Janiczak spuentował celnym strzałem z okolic 11 metra płynną akcję zespołową w polu karnym gości. Trybuny nie zdążyły jeszcze ucichnąć, gdy suszanie... zaczęli grę od połowy boiska. Jakub Żmuda wykorzystał wyjątkowo niefrasobliwe ustawienie Babiej Góry, wciąż myślami przy pierwszym golu i nie dał szans Alessio Valionowi, który próbował ratować sytuację dalekim wyjściem z bramki. Suski zespół schodził jednak na przerwę w roli prowadzącego. Maciej Stróżak swoje 17 trafienie w sezonie skompletował technicznym strzałem z końca pola karnego, odmierzonym tak, by Oskar Cieślik mógł tylko wykonać próbę rzutu w stronę piłki.

W drugiej części starcia kibice (bardzo aktywni!) mogli z lekkim żalem zadawać sobie pytanie o to, dlaczego takiej Babiej Góry nie widziało się częściej w minionych kolejkach. Można gdybać, ile odpuszczenia przez brak konkretnej stawki spotkania było w postawie brązowego medalisty sezonu, jednak Jaworzno przyjechało z wszystkimi swoimi najlepszymi strzelcami w składzie. Trudno nie docenić dobrej pracy, jaką wykonała Babia Góra w obronie, tym bardziej, że formacja na przestrzeni całego sezonu ulegała dużym przetasowaniom.

Reklama

Okazje na podwyższenie wyniku miała nie tylko cała drużyna, jak podczas zamieszania w 48. minucie po dośrodkowaniu Stróżaka ze stałego fragmentu. W ostatnim kwadransie zwracała uwagę aktywność Dimiego Frołowa. W 73. minucie lekkie poślizgnięcie wywindowało piłkę nieznacznie nad poprzeczkę. Zawodnik z ukraińskim paszportem po kolejnych 10 minutach spotkania zainicjował solową akcję, której z bliska nie zdołał jednak wykończyć Tomasz Szarlej. Podobny scenariusz w ostatnich sekundach spotkania rozegrał Łukasz Gołuszka. Z delikatną różnicą - po wymanewrowaniu obrony Jaworzna nie zdecydował się na podanie, ale płaskim strzałem w przeciwny róg nie dał szans Cieślikowi.

Suski zespół zakończył zatem wiosnę w zupełnie innych nastrojach niż jesienią, gdy zmiana trenera zaczynała dopiero prostować trudną sytuację w tabeli. Dobra postawa przeciwko rywalowi, który posiadał prawie 30 punktów więcej, daje nadzieję, że w nowej edycji Babia Góra nie będzie musiała z niepokojem patrzeć na strefę spadkową.

Reklama

Babia Góra Sucha Beskidzka - Victoria 1918 Jaworzno 3:1 (2:1)

Gole dla Babiej Góry: Janiczak, Stróżak, Gołuszka

Gol dla Victorii: Żmuda

Składy:

Babia Góra: Valion - Kadela, Steczek, Kociołek, Szarlej, Szwed (60' Pacyga), Marczyński (75' Rupa), Gołuszka, Frolov, Stróżak, Janiczak (85' Bańdura).

Victoria: Cieślik - Gieroń, Duda, Majka, Żmuda, Fahrenholt, Gonzalez (76' Kominiak), Gajda, Śmigiel, Kazek, Boluk.

Kolejka nr 30 2022-06-15 18:00 Nadwiślanin Gromiec 0 : 1 Brzezina Osiek 2022-06-16 11:00 Hejnał Kęty 4 : 1 LKS Zgoda Byczyna 2022-06-18 15:00 Niwa Nowa Wieś 1 : 2 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 17:00 LKS Gorzów 2 : 2 Skawa Wadowice 17:00 LKS Rajsko 2 : 1 Fablok Chrzanów 17:00 Babia Góra Sucha Beskidzka 3 : 1 Victoria 1918 Jaworzno 17:00 LKS Żarki 4 : 1 MKS Libiąż

Reklama

Poz Zespół M Pkt Bramki+ Bramki-
1 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 80 93 20
2 Niwa Nowa Wieś 30 69 89 34
3 Victoria 1918 Jaworzno 30 63 78 35
4 Brzezina Osiek 30 55 41 23
5 LKS Gorzów 30 54 57 33
6 Nadwiślanin Gromiec 30 52 58 38
7 Górnik Brzeszcze 30 51 64 37
8 LKS Rajsko 30 44 50 47
9 Skawa Wadowice 30 42 48 36
10 Babia Góra Sucha Beskidzka 30 38 47 63
11 Hejnał Kęty 30 31 45 66
12 LKS Żarki 30 28 36 72
13 Fablok Chrzanów 30 25 36 63
14 LKS Zgoda Byczyna 30 22 35 89
15 MKS Libiąż 30 16 30 87
16 Sokół Przytkowice 30 13 29 93


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości