W tym roku na terenie gminy Maków Podhalański zostanie wymienionych kolejnych kilkaset lamp. Nie tylko wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale i na koszty.
Burmistrz Makowa Podhalańskiego poinformował o kolejnym spotkaniu z przedstawicielami Tauronu. Rozmowy dotyczyły ustalenia harmonogramu dalszej wymiany oświetlenia ulicznego.
- W tym roku planujemy zmianę trzystu punktów – poinformował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. – Trzymamy się zasady, że najpierw wymieniamy te najstarsze lampy, one bowiem są najbardziej energochłonne.
Jak dodał włodarz gminy, widać już pierwsze efekty zastosowania nowoczesnych urządzeń. – Wydatki na energie elektryczną mocno nam się zmniejszają, zużycie energii znacznie spadło – wyjaśnił Sala.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze