Reklama


Maków Podhalański. „Dobra zmiana” szansą dla obwodnicy?

16/09/2016 07:23

Maków Podhalański stoi w korkach. Jedyną alternatywą dla zablokowanego miasta jest budowa drogi omijającej miasto.

Pracownicy AGH przeprowadzili badania zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce. Pomiary były wykonywane nocną porą, kiedy najsilniej ogrzewa się budynki mieszkalne, a przy tym wyników nie mógł zakłócić ruch samochodowy. Niestety, w niechlubnej puli miejscowości o najwyższych stężeniach pyłu zawieszonego i zanieczyszczeń znalazł się Maków Podhalański.

Lepiej nawet nie myśleć, co mieszkańcy wdychają w godzinach szczytu, kiedy miasto jest zakorkowane. 

Problem z natężeniem ruchu poruszył radny powiatowy Artur Piórkowski. Zwrócił także uwagę na zakorkowaną drogę w centrum Makowa, szczególnie w czasie porannego i popołudniowego szczytu. Zachęcił, by wspólnie z władzami Makowa oraz Sejmiku Wojewódzkiego przedsięwziąć działania zmierzające do możliwie najszybszego wybudowania obwodnicy.

Reklama

Józef Bałos, starosta suski poinformował, że w tej sprawie rozmawiał z burmistrzem Makowa Podhalańskiego. - Władze gminy będą w dalszym ciągu starały się doprowadzić do przeprowadzenia tej inwestycji – zapewnił.

Dodał, że w nowej rzeczywistości politycznej ta inwestycja być może znajdzie większe zrozumienie, gdyż bez pozyskania zewnętrznych środków wykonanie takich robót jest nierealne.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Najnowsze wiadomości