Jednym z punktów poniedziałkowej sesji Rady Miasta Jordanowa był wybór wiceprzewodniczącego rady. W związku z rezygnacją jordanowskiej radnej i jednocześnie wiceprzewodniczącej rady, trzeba było dokonać wyboru nowego wiceprzewodniczącego. Został nim Andrzej Śliwa.
Kandydatury dwóch członków związanego z burmistrzem Andrzejem Malczewskim "Porozumienia dla Jordanowa": Stanisławy Mazur oraz Andrzeja Śliwy zostały zaproponowane do objęcia funkcji w radzie po Agnieszce Masteli (również starowała w wyborach z tego samego komitetu).
Ostatecznie głosami 9:4 zwyciężył Andrzej Śliwa, który chwilę po ogłoszeniu wyników zajął miejsce "przy stole" do spółki z burmistrzem Andrzejem Malczewskim oraz przewodniczącym rady Henrykiem Peną.

Dzisiejszy wybór nie był jedynym powiązanym z rezygnacją złożoną końcem sierpnia z funkcji radnej przez Agnieszkę Mastelę. W ostatnią niedzielę listopada (30.11.2025) odbędą się wybory uzupełniające w okręgu wyborczym numer 10 obejmującym ul. Generała Maczka od nr 1 do nr 89 oraz ulicę Komunalną.
Podczas wyborów samorządowych w kwietniu 2014 roku, Mastela otrzymała 81 głosów, a na jej kontrkandydata Leszka Nogaja (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWI DLA POWIATU) zagłosowało 77 osób.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze