33 zawodników podzielonych na jedenaście trzyosobowych zespołów wzięło udział w VII Zawodach Strzeleckich z Broni Kulowej Władz Samorządowych o Puchar Starosty Powiatowego, które odbyły się we wtorek 3. listopada w strzelnicy kulowej LOK w Suchej Beskidzkiej.
Były to pierwsze zawody po renowacji strzelnicy w Suchej Beskidzkiej. - Mamy teraz cztery osie do oddawania strzałów z 50 metrów. Co prawda nie korzystaliśmy z nich podczas zawodów dla władz samorządowych, ale podczas zawodów z okazji Święta Niepodległości, zrobimy tam dogrywkę dla najlepszych. Zawody wojewódzkie odbywają się właśnie na dystansie 50 m, a jak jeździli tam nasi przedstawiciele to czasami musieli szukać pocisków (śmiech). To jest jednak zupełnie inne strzelanie - powiedział Andrzej Grzela, prezes zarządu Ligi Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej.
Z roku na rok coraz więcej wzrasta zainteresowanie zawodami strzeleckimi. - I na pewno nas to cieszy. W zawodach władz samorządowych wzięło udział 11 drużyn, a po raz pierwszy zawody z okazji Święta Niepodległości musimy rozłożyć na kilka dni (09.11 - zawody dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, 12.11 - dla samorządowców, 13.11 - otwarte zawody dla zakładów pracy, mieszkańców Suchej Beskidzkiej i całego powiatu) - dodaje Grzela.
Po serii próbnej, w której każdy miał do oddania pięć strzałów z karabinka kbks TOZ-14 kal. 5,6 mm, następnych piętnaście trafień było już ocenianych. W kategorii urzędów miast i gmin najcelniej trafiali przedstawiciele reprezentujący Gminę Suchą Beskidzką. Drugie miejsce zajęła drużyna z Urzędu Gminy Bystra-Sidzina, trzecie dla Urzędu Miasta Jordanowa. Dalsze dwa miejsca dla dwóch drużyn ze Starostwa Powiatowego.
W drugiej kategorii - Rad Miast i Gmin - najwięcej punktów wystrzelali przedstawiciele Rady Gminy Bystra-Sidzina. Na drugim miejscu zawodnicy z Rady Gminy Budzów, a podium uzupełnili przedstawiciele Rady Miasta Sucha Beskidzka. Czwarte miejsce dla przedstawiciele Rady Miasta Jordanowa, piąte dla drużyny Rady Powiatu Suskiego.
W trakcie zawodów postanowiono także uhonorować jedyną w całości złożoną z przedstawicielek płci pięknej, czyli drużynę żeńską z Urzędu Gminy w Bystrej-Sidzinie i do nich też trafił puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Oprócz pucharów dla najlepszych drużyn wręczono także puchary dla najlepszych zawodników indywidualnie - w kategorii żeńskiej zwyciężyła Agnieszka Ferdynus (UG Bystra-Sidzina) ze 116 pkt, męskiej - Zdzisław Kubasiak (UM Sucha beskidzka) - 120 pkt.
Puchary oraz dyplomy wręczali starosta suski Józef Bałos oraz Andrzej Grzela.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze