W najbliższych dniach i tygodniach emeryci oraz renciści w jednej kopercie otrzymają dwie ważne decyzje z ZUS-u. Takich listów zostanie wysłanych aż 8 milionów. Co się z nich znajdzie?
Emeryci i renciści otrzymają list z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W kopercie będą dwie informacje: na temat marcowej waloryzacji i trzynastej emerytury.
W pierwszej będzie kwota świadczenia po marcowej waloryzacji, a także kwota pobranej składki i zaliczki na podatek dochodowy. Co ważne, będzie też podana wysokość emerytury na rękę. Do przesyłania takich informacji zobowiązują ZUS przepisy prawa.
Decyzja waloryzacyjna – jak w latach ubiegłych – trafi razem z decyzją o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego – w jednej kopercie. ZUS wyśle łącznie ponad 8 milionów listów. Akcja zakończy się w drugiej połowie maja.
Wszyscy seniorzy otrzymali świadczenia po marcowej waloryzacji, która wyniosła 12,12 proc. Wypłacono także tegoroczne trzynastki. W tym roku dodatkowa kwota jest wyższa i wynosi 1 780,96 zł brutto. Trzynastka trafiła do wszystkich osób, które na 31 marca br. miały prawo do wypłaty renty lub emerytury albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze