Reklama


Młodzież z Bystrej i Sidziny nauczy się pływać

04/02/2019 07:48

Gmina Bystra-Sidzina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki środki na realizację programu nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

W okresie od 09.03.2019 r. do 08.06.2019 r. 90 dzieci ze szkół podstawowych z Bystrej Podhalańskiej i Sidziny będzie uczestniczyło w zajęciach nauki pływania na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej. W ramach programu dzieci będą miały zapewniony transport na basen, opiekę podczas przejazdu oraz pobytu na basenie. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani  instruktorzy.

Reklama

Całkowita wartość projektu wynosi 37.868,00 zł, z czego 16.200,00 zł otrzymamy z Ministerstwa Sportu. Pozostały wkład finansowy zabezpiecza gmina oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie.

 

Źródło: UG Bystra-Sidzina

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama