Reklama


Akcja #zbieramtowszkole, czyli zbieraj-pomagaj-odbieraj nagrody

05/05/2021 12:55

OREW w Juszczynie przystąpił do akcji "zbieramtowszkole polegającej na „pomocy bez pieniędzy”. W jej ramach można przywieźć do Juszczyna zużyte baterie, telefony komórkowe, laptopy, tablety oraz zagraniczne waluty i polskie groszówki.

Co w zamian? Przede wszystkim pomoc środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci i edukowanie w tej materii dzieci oraz młodzież. Ponadto, dzięki darowiznom od firm recyklingowych można wspierać budowy studni czy fundować stypendia szkolne dla dzieci w Afryce czy w Azji.

Udział w projekcie oznacza także udział w programie partnerskim. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można następnie wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. 

Reklama

W akcji bierze udział m.in. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku, której udało się zebrać m.in. 28 kg puszek, a ze sprzedaży kartek świątecznych wsparła pomoc misjom. Do akcji przystąpił również OREW w Juszczynie. 

- Mają Państwo uszkodzone telefony komórkowe, tablety, laptopy oraz zagraniczne waluty i polskie groszówki? Dostarczcie je osobiście do Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczego w Juszczynie lub skontaktujcie się z Placówką w wiadomości prywatnej, aby ustalić czas i miejsce odbioru - informuje juszczyńska placówka.

Reklama

Więcej o akcji: 

 https://www.facebook.com/orewjuszczyn

  https://www.facebook.com/orewjuszczyn/posts/1092972077862455

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama