Na trasie kolejowej z Krakowa do Zakopanego występują poważne utrudnienia. Mają one związek z dramatycznym zdarzeniem, do którego doszło dziś około godziny 14.00 w rejonie stacji PKP w Białym Dunajcu.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznana osoba została potrącona przez pociąg relacji Zakopane–Gdynia. Skład przejeżdżał przez stację bez planowanego zatrzymania się, z prędkością szlakową około 90 km/h. Maszynista, widząc zagrożenie, dawał sygnały ostrzegawcze, jednak mimo to doszło do potrącenia człowieka.
Na miejscu od razu rozpoczęły się czynności służb. Policjanci prowadzą dochodzenie, zabezpieczają ślady oraz analizują zapisy z kamer znajdujących się w lokomotywie i na terenie stacji. Na ten moment tożsamość ofiary nie jest znana. Wszystkie działania nadzoruje obecny na miejscu prokurator oraz Komendant Powiatowy Policji.
W pociągu podróżowało około 650 pasażerów. Nikomu z nich nic się nie stało, jednak linia kolejowa została całkowicie zablokowana do czasu zakończenia czynności śledczych i oględzin. Dla podróżnych zorganizowano komunikację zastępczą.
Policjanci i strażacy pomagają pasażerom w bezpiecznej ewakuacji do podstawionych autokarów. Funkcjonariusze kierują także ruchem na zakopiance, by powroty z długiego świątecznego weekendu przebiegały możliwie sprawnie. Pasażerowie pociągu będą kontynuować podróż składem oczekującym w Nowym Targu.
Służby apelują o cierpliwość i stosowanie się do poleceń na miejscu zdarzenia.
Aktualizacja:
Ruch został wznowiony. Służby odpowiedzialne za kierowanie ruchem będą jednak potrzebowały czasu, aby po jednotorowej linii przepuścić wszystkie pociągi, które zostały zatrzymane z uwagi na wypadek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze