Katarzyna Listwan, pochodząca z Makowa Podhalańskiego zawodniczka BKS Advantage Bielsko-Biała, wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski młodzików U-14 w grze podwójnej. Krajowy czempionat odbywał się w dniach 1–7 czerwca 2026 roku na kortach w Kozerkach.
Katarzyna Listwan (BKT Advantage Bielsko-Biała) sięgnęła po medal wspólnie z Leną Zadrożną (Legia Tenis Sp. z o.o.). W pierwszym meczu duet Listwan/Zadrożna okazał się lepszy od Emilii Koralewskiej/Kamili Perzanowskiej (obie z Fundacja De Arte Athletica - Tenis Kozerki) zwyciężając w dwóch setach 6:1. 6:1.
Stawką kolejnego spotkania z duetem Laura Czajka (Miejski Klub Tenisowy Łódź)/Natalia Skrypichayko (Fundacja De Arte Athletica - Tenis Kozerki) był awans do półfinału. Był to najbardziej zacięty mecz całych zawodów. Po przegraniu pierwszego seta 3:6 Listwan/Zadrożna zdołały odwrócić losy spotkania, wygrywając drugą partię w tie-breaku 7:6 (2). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był super tie-break, w którym Liswtan/Zadrożna zwyciężyły 10:7.
W meczu, który decydował o awansie do finału, Listwan/Zadrożna uległ parze Zofia Borzęcka (L'academie Centre De Tennis s.c.) i Maria Terelak (Park Tenisowy Olimpia Poznań) 6:2, 6:1.
Drużynowymi mistrzyniami Polski U-14 w tenisie zostały Sonia Antczak (Fundacja Europejskie Centrum Tenisa))/Natasza Łukaszewicz (Park Tenisowy Olimpia Poznań)).
Rozstawiona z numerem 13 Katarzyna Listwan wystartowała także w turnieju singla. W pierwszej rundzie zmagań musiała jednak uznać wyższość Nikoli Kurukowa (WKS Grunwald Poznań) przegrywając 1:6, 2:6.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze