Turyści, którzy wybierają się na Babią Górę i planują ją zdobyć z Krowiarek muszą wnikliwie przeanalizować planowaną trasę wędrówki. Babiogórski Park Narodowy zamknął bowiem czerwony szlak prowadzący na Sokolicę.
Czerwony szlak z Przełęczy Lipnickiej, czyli Polany Krowiaki przez Sokolicę jest najkrótszą trasą prowadzącą na szczyt Diablaka. Wczoraj jednak rozpoczął się jego remont właśnie pomiędzy Krowiarkami a Sokolicą. Z tego względu od dziś (6 czerwca) jest on na tym odcinku zamknięty i korzystanie z niego będzie niemożliwe do 15 lipca.
Obecnie dojście do Sokolicy możliwe jest jedynie przez Górny Płaj (szlak niebieski) i Perć Przyrodników (szlak zielony).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze