Wielki jubileuszowy mecz piłkarski, ceremonia wręczenia odznaczeń, występ Kabaretu Śleboda oraz Paolii Sofii i zabawa z DJ-em – tak wyglądały uroczyste obchody 80-lecia Wiejskiego Klubu Sportowego Tempo Białka. W wydarzeniu uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy, sympatycy klubu oraz zaproszeni goście.
Od godzin porannych do nocnych, albo jak kto woli porannych ale następnego dnia, trwało świętowanie jubileuszu powstania klubu WKS Tempo Białka.
Jednym z najważniejszych punktów uroczystości, która miała miejsce w sobotę 20 czerwca 2026 roku, była ceremonia wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla klubu oraz osób od lat zaangażowanych w rozwój sportu w Białce.
Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski otrzymali: Jacek Puzik - Złoty Krzyż Małopolski (Od 2004 roku prezes WKS Tempo Białka, główny sponsor i jedna z najważniejszych postaci w historii współczesnego klubu); Mariusz Sałaciak - Złoty Krzyż Małopolski. (Od 2013 roku wiceprezes ds. sportowych, od lat zaangażowany w rozwój i funkcjonowanie klubu) oraz Grzegorz Skrzypek - Srebrny Krzyż Małopolski. (Jeden z inicjatorów reaktywacji WKS Tempo Białka oraz budowy nowoczesnej infrastruktury sportowej).
Odznaki te wręczyli wicemarszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski oraz radna województwa Danuta Kawa.
Na scenie w Białce pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia z okazji jubileuszu Tempa Białki na ręce prezesa Puzika i wiceprezesa Sałaciaka wręczyli: Rafał Then, w imieniu wojewody Jana Krzysztofa Klęczara, poseł Filip Kaczyński, starosta Józef Bałos, burmistrz Michał Surmiak, prezes MZPN w Krakowie Bartosz Ryt oraz prezes PPN Wadowice Tomasz Adamczyk. Odczytano również list gratulacyjny od senatora Andrzeja Pająka.
Ważnym elementem jubileuszu było również wręczenie odznaczeń honorowych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wadowickiego Podokręgu Piłki Nożnej dla wieloletnich działaczy klubu.
Podczas jubileuszu w Białce pojawił się także Bartosz Ryt, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który wręczył złote i srebrne odznaki MZPN. Otrzymali je: Stanisław Pena – wieloletni członek zarządu (Złotą Odznakę Honorową MZPN), Grzegorz Puzik - wieloletni członek zarządu, Dariusz Luberda - wiceprezes ds. finansowych, Bogdan Kudzia - wiceprezes ds. gospodarczych, Stefan Polański - wieloletni prezes klubu, Stanisław Szarlej - wiceprezes ds. sportowych, skarbnik i główny księgowy, Wojciech Kozina - wieloletni skarbnik i główny księgowy, Stanisław Bisaga - wieloletni członek zarządu (wszyscy).
W uznaniu wieloletniej działalności społecznej, pracy na rzecz WKS Tempo Białka oraz wkładu w rozwój lokalnej piłki nożnej, Złote Honorowe Odznaki Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach z rąk prezesa Tomasza Adamczyka oraz wiceprezesów: Mariusza Korczaka i Krzysztofa Wądrzyka otrzymali: Zygmunt Dudrak, Józef Oleksa, Sławomir Sowa, Paweł Ficek, Rafał Polak, Kazimierz Woźny, Michał Radwański oraz Paweł Zajda.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze