W dniu 17 listopada uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im J. Kasprowicza w Kukowie wraz z kilkoma starszymi kolegami w ramach realizowanego międzynarodowego projektu” Z kulturą mi do twarzy” odwiedziła podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kukowie. W ramach tego projektu w szkole zorganizowana została wcześniej akcja pt. „Herbatka dla WTZ w Kukowie ‘na jesienne, zimowe zajęcia w którą włączyła się cała społeczność szkoły. Dzieci zaprezentowały krótki występ słowna – muzyczny pt.” W krainie uśmiechu i przekazały zebrane herbatki. Następnie kierownik WTZ w Kukowie Pani Agata Kłapyta opowiedziała uczniom o funkcjonowaniu placówki, czym zajmują się podopieczni i jak wygląda ich dzień w warsztatach. Uczniowie podziwiali pracownie i własnoręcznie wykonane prace z pełnym podziwem ich wykonania. W czasie tej krótkiej wizyty pod opieką terapeutów i z pomocą podopiecznych Warsztatów, wykonali także własnoręcznie mikołaje, które mogli zabrać ze sobą do szkoły. Dzieci w cudownej, przyjaznej atmosferze spędziły ten czas z osobami niepełnosprawnymi co było bardzo cenną i ciekawa lekcją dla wszystkich.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze