Niewiele czasu minęło od wizyty ratowników Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego u radnych z Zawoi, podczas którego mówili o wysokich kosztach akcji ratowniczych, kiedy znów musieli wyruszyć w góry na akcję. Tym razem na Babiej Górze zgubiła się dwójka turystów.
- Przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych dwójka turystów zgubiła szlak i zeszła na stronę słowacką – poinformowali ratownicy GB GOPR. - Po sugestii ratownika z Centralnej Stacji Ratunkowej dotarli po swoich śladach na grań, gdzie naprzeciw wyszli im ratownicy ze stacji na Markowych Szczawinach.
Mężczyźni w dobrym stanie zostali sprowadzeni do schroniska, a następnie ewakuowani na Przełęcz Krowiarki.
Wszystkim, którzy wybierają się na szlaki przypominamy, że na Babiej Górze obowiązuje lawinowa „jedynka”. Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego ostrzegają, że warunki pogodowe mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody (silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze itp.)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze