Reklama


Sidzina. "Naród, który traci pamięć, traci sumienie"

23/01/2018 14:16

Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci 28 stycznia serdecznie zaprasza na obchody związane z 73 Rocznicą Pacyfikacji wsi Sidzina.

Podczas wydarzeń z roku 1945 spalono ok. 30 domów oraz aresztowano 50-60 mieszkańców. Zatrzymani Sidzinianie mieli zostać rozstrzelani, jednak w ostatnim momencie zmieniono decyzje i wszyscy zostali uwolnieni. Mieszkańcy Sidziny wierzą, że to cud Matki Bożej Sidzińskiej, której cudowny obraz znajduje się w kościele w Sidzinie.

W ramach wdzięczności Jan Pastwa jeden z ocalonych ufundował kapliczkę, która znajduję się na skrzyżowaniu w Sidzinie - Sołtystwo. To właśnie tam spotykamy się 28 stycznia o godzinie 12:00, aby przypomnieć rodakom to jakże istotne wydarzenie dla Sidziny oraz podziękować Matce Bożej za uratowanie życia naszych Dziadów.

Reklama

Podczas uroczystości organizator przypomni również o 155 Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego a także odczytany zostanie Apel Pamięci Lokalnych Bohaterów.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama