Reklama


Podsumowanie działań małopolskiej Policji „BUS i TRUCK”

30/03/2015 10:41

26 marca 2015 r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych.

 

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

W czasie działań policjanci skontrolowali prawie 2500 pojazdów, w tym około 450 busów i autobusów oraz 1196 samochodów ciężarowych, na kierujących nałożyli w sumie 1441 mandatów karnych. W 4 przypadkach liczba osób przewożonych w busach była większa niż liczba wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Ujawniono 13 nietrzeźwych kierujących, w tym 1 kierującego pojazdem ciężarowym. Zatrzymano również 1 kierującego pod wpływem narkotyków.

Reklama

Natomiast suscy policjanci w czasie działań skontrolowali 61 pojazdów, w tym 12 busów i autobusów oraz 26 samochodów ciężarowych, na kierujących nałożyli w sumie 16 mandatów karnych. W 1 przypadku liczba osób przewożonych w busie była większa niż liczba wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W 1 przypadku odnotowano nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku w samochodzie ciężarowym.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości