W piątkowe popołudnie spotkaniem na suskim placu targowym zorganizowanym przez gminę Sucha Beskidzka oraz Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej rozpoczął się cykl imprez profilaktycznych „Bezpieczne wakacje”.
Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze z Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej, Strażą Pożarną, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Babiogórskim Parkiem Narodowym, Nadleśnictwem Sucha Beskidzka oraz Strażą Ochrony Kolei. Co najważniejsze, na placu targowym pojawiła się duża ilość dzieci, a wraz z nimi także dorosłych, którzy dowiedzieli się jak przygotować się na letni wypoczynek, a także jak go bezpiecznie spędzać urlop i wakacje. Pracownicy poszczególnych służb mundurowych opowiadali o zagrożeniach związanych z pożarami, kradzieżami, czy też instruowali co należy zaprać na górską wycieczkę i jak poruszać się po szlakach turystycznych. Zarówno dzieci, jak i dorośli dowiedzieli się też o szkodliwym wpływie środków psychoaktywnych, czy jak bezpiecznie korzystać z internetu.
Już jutro (20 lipca) piknik „Bezpieczne wakacje” odbędzie się w Zawoi Centrum na stadionie sportowym, 27 lipca na stadionie makowskiego Halniaka, a 3 sierpnia w ośrodku Strumyk w Jordanowie. Imprezy zaczynają się o 14.00.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze