Suscy licealiści zakończyli projekt wymiany międzynarodowej, który obejmował wizytę niemieckich uczniów z Wassenberg w Polsce i rewizytę polskiej młodzieży w Niemczech. Podczas programu w Polsce (12 – 17 marca) uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Krakowa, Zakopanego, Oświęcimia. Nie brakowało także innych pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu i integrację młodzieży. W ramach rewizyty (23 – 28 maja) nasi uczniowie mogli zwiedzić nie tylko region zachodnich Niemiec – Kolonię i Akwizgran, ale także miasto Roermond w Holandii.
Dla obydwu stron była to okazja do doskonalenia języków obcych oraz poznania realiów życia, szkolnictwa, kultury, sztuki i zabytków. Ogromną korzyścią dla naszych licealistów i ich niemieckich kolegów i koleżanek był fakt nawiązania przyjaźni i zmiany stereotypowego myślenia na temat kraju sąsiada.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze