Start w trzech konkurencjach w ramach II Letnich Igrzysk Europejskich Virtus ma za sobą makowianin Jan Wolczko.
Od 18 do 23 lipca, Kraków jest Miastem Gospodarzem II Letnich Igrzysk Europejskich Virtus dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Do zawodów zgłosiło się około 350 zawodników z 18 państw (Australia, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Ekwador, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Islandia, Izrael, Portugalia, Szwecja, Turcja, Włochy i oczywiście Polska. Najliczniejsze będą ekipy Francji, Polski, Włoch, Portugalii i Hiszpanii) w tym wielu medalistów paraolimpijskich, którzy będą rywalizować w 9 dyscyplinach. Arenami zmagań o medale są krakowskie obiekty sportowe i Puszcza Niepołomicka.
Wśród zawodników, którzy biorą udział w zawodach jest Jan Wolczko. Makowianin wystartował jak na razie w trzech konkurencjach: w trójboju oraz biegach na 400 metrów i 1500 metrów. W dwóch pierwszych Wolczko zajął piąte miejsce, a na dystansie 1500 metrów uplasował się na miejscu drugim tym samym zdobywając kolejny medal dużej imprezy do swojej kolekcji. W piątek Wolczko wystartuje jeszcze na dystansie 800 metrów.
To kolejny medal w dorobku makowianina. W maju Jan Wolczko wywalczył złoty medal na dystansie 400 metrów, a w czerwcu podczas mistrzostw świata w czeskiej miejscowości Mladá Boleslav zdobył trzy medale: srebra w sztafecie 4x100 metrów oraz 4x400 metrów i brąz na 400 metrów
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze