Reklama


Gminne ćwiczenia strażackie w Zembrzycach

W sobotę, 27 czerwca, w Zembrzycach odbyły się gminne ćwiczenia strażackie z udziałem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Zembrzyce oraz powiatu suskiego. Była to okazja do sprawdzenia współpracy między druhami, sprzętu oraz organizacji działań podczas wymagających akcji ratowniczo-gaśniczych.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar dachu zakładu produkcyjnego oraz konieczność zapewnienia ciągłego podawania wody na znaczne odległości. Strażacy musieli wykazać się sprawnym działaniem, właściwą koordynacją oraz skuteczną współpracą pomiędzy poszczególnymi zastępami.

Reklama

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki:

  • OSP Zembrzyce,
  • OSP Maków Podhalański,
  • OSP Białka,
  • OSP Budzów,
  • OSP Bieńkówka,
  • OSP Marcówka,
  • OSP Krzeszów,
  • OSP Zachełmna,
  • OSP Tarnawa Dolna.

Podczas ćwiczeń wykorzystywano samochody gaśnicze, podnośnik hydrauliczny, pojazdy specjalistyczne oraz sprzęt wspomagający działania ratowniczo-gaśnicze. Przeprowadzone działania pozwoliły sprawdzić skuteczność współpracy między jednostkami, system łączności oraz gotowość operacyjną strażaków do prowadzenia akcji w wymagających warunkach.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/06/2026 19:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama