Reklama


Edukacja ekologiczna dla dzieci: projekt Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wspierający ochronę środowiska - 150 znaków

10/01/2024 12:12

W Szkole Podstawowej w Baczynie zakończył się trwający od września projekt „Eko Baczyniacy mówią po angielsku”.

Projekt został opracowany przez panią Joannę Mirochę oraz panią Małgorzatę Chorąży  i  był realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Inicjatywa skupiała się na rozwijaniu ekologicznych postaw wśród dzieci, uwrażliwiając je na globalne i lokalne problemy związane z ochroną środowiska.

Dzieci, nauczyciele i rodzice wzięli udział w fascynujących zajęciach ekologicznych, prowadzonych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dzięki grantowi w wysokości 17000 zł udało się zakupić tablety, budki lęgowe, sadzonki, drzewka oraz gry dydaktyczne, które nie tylko wspierały naukę języka angielskiego, ale również rozbudzały kreatywność.

Reklama

Od marca do czerwca szkolnego roku uczestnicy sadzili drzewa, krzewy i rośliny miododajne wokół szkoły, angażując w to całą społeczność szkolną. Niezwykłe było zaangażowanie uczniów klas I-III, którzy zarówno siały nasiona, jak i poznawali ich nazwy po angielsku.

Konkursy takie jak „Eko torba” czy „Eco domek dla owadów” dodatkowo rozbudziły kreatywność uczniów i zaangażowały Rodziców. Wspólnymi siłami stworzono piękne domki dla owadów, które teraz ozdabiają tereny szkolne, zapewniając schronienie zapylaczom.Dodatkowo, dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią Magdalenę Głuc, specjalistkę od roślin miododajnych, co wzbogaciło ich wiedzę o przyrodzie.

Reklama

Efekty pracy były widoczne już latem i jesienią – kwiaty zakwitły, krzewy rozwinęły się, a do domków owadów zaczęły przybywać. Latem uczniowie wyruszyli na półkolonie do Babiogórskiego Parku Narodowego, gdzie przez tydzień zgłębiali tajniki natury w języku angielskim. A i zimą nie zwalniali tempa – karmili ptaki i dbali o zwierzęta. Zdobyli ogromną wiedzę o przyrodzie i z niecierpliwością oczekują na kolejne fascynujące projekty!"

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości