Reklama


Darmowy pokaz filmowy z cyklu „Dźwięk Obrazów – Film i Muzyka”

LIP03

Cofeina Jazz Cafe godz: 18:30

3 lipca o godzinie 18:30 zapraszamy na pierwszy darmowy pokaz filmowy z cyklu "Dźwięk Obrazów - Film i Muzyka". Pokażemy niemy polski film fabularny z 1917 roku "Bestia" w reżyserii Aleksandra Hertza. Improwizowaną muzykę na żywo do filmu wykona Jakub Płużek - znakomity pianista i kompozytor jazzowy młodego pokolenia. 

Melodramat "Bestia", znany również pod tytułem "Kochanka apasza", a w USA jako "The Polish Dancer", jest jednym z dwóch zachowanych polskich filmów z udziałem Poli Negri. Film został zrealizowany przez pierwszą polską wytwórnię filmową "Sfinks", której założycielem był Aleksander Hertz, wybitny reżyser i producent filmowy.

Reklama

Przed filmem odbędzie się prelekcja filmoznawcy Zosi Kordeczki z udziałem studentów filmoznawstwa, którzy będą moderatorami dyskusji: Hubertem Dworzakiem i Antonim Sajewiczem.

Zadbaliśmy również o to, aby nasz cykl był dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami. Na pokazach obecny będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego, a filmy opatrzone będą audiodeskrypcją i napisami.

Dla mieszkańców Powiatu Suskiego po pokazie filmowym, o godzinie 21:30, zapewniamy darmowy transport w kierunku Jordanów, Budzów i Stryszawa. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod numerem telefonu 787 387 424.

Reklama

Dodatkowo, wydarzenie naszego cyklu jest całkowicie darmowe!

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Zapraszamy! Fundacja Artystyczna Teraz

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/07/2024 11:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Najnowsze wiadomości