W bieżącym roku, 1 sierpnia, mija 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Okrągła rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to szczególna okazja, aby uczcić pamięć bohaterów sprzed 70 lat. Z tej okazji Z tej okazji organizowanych jest wiele inicjatyw upamiętniających tamto wydarzenie.Odbędą się plenerowe koncerty, spektakle , projekcje filmów, wystawy zdjęć. Również na naszym terenie odbędą się uroczystości upamiętniające walczących powstańców.
[lightbox src="images/klisza_z_powstania.jpg" width="300" height="200" lightbox="on" title="klisza z powstana" align="left"]
Hufiec Ziemi Wadowickiej zaprasza do udziału w imprezie upamiętniającej wybuch Powstania Warszawskiego. W tym roku - wzorem propozycji programowej Muzeum Powstania Warszawskiego – harcerze zachęcają do zabawy pt. „Klisza z powstania”. Polegać ona będzie na wykonaniu fotografii (aparatem lub telefonem komórkowym) na wadowickim rynku, która przypominać będzie o powstaniu i przypadającej rocznicy (może to być zdjęcie reportażowe, obiekt w ruchu, portret, detal itp.). Na rynku poruszać się będą rekonstruktorzy, będzie ustawiona powstańcza barykada - co zapewne ułatwi wykonanie zdjęć i je uatrakcyjni.
Najlepsze zdjęcie - wyłonione przez Komendę Hufca - zostanie nagrodzone nagrodą rzeczową. Dodatkowo akcja polegać będzie na rozdawaniu mieszkańcom Wadowic i turystom okolicznościowych kartek z kalendarza z piosenkami powstańczymi oraz naklejek i pocztówek
O godz. 16.45 przed lachowickim gimnazjum odbędzie specjalny apel przygotowany przez harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej.
Również media postanowiły uczcić rocznicę wybuchu powstania. „70 sekund ciszy na 70-lecie Powstania Warszawskiego”-ideą akcji jest, by o godzinie „W” polskie media publiczne i niepubliczne wyemitowały specjalnie przygotowany utwór „70 sekund dla Powstańców”, na który składają się elementy ciszy przeplatanej archiwalnymi odgłosami walk. W ten sposób 70-sekundowa „minuta ciszy” nabierze nowego, symbolicznego znaczenia. Dzięki emisji o godzinie 17:00, cała Polska będzie mogła uczcić 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.Pomysłodawcą „70 sekund ciszy na 70-tą rocznicę Powstania” jest agencja Ogilvy & Mather Advertising, która przy współpracy z domem mediowym Maxus przekonuje nadawców do udziału w akcji. Związek Powstańców Warszawskich objął wydarzenie honorowym patronatem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze