Reklama


42 osoby z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, dwóch mieszkańców przegrało walkę z chorobą

13/04/2021 10:34

42 nowych zakażeń w powiecie suskim, 1080 w Małopolsce i 13 327 w całym kraju - to wtorkowe dane z Ministerstwa Zdrowia dotyczące pandemii koronawirusa.

251 testów na obecność koronawirusa wykonano w ciągu minionej doby w naszym powiecie. W 42 przypadkach dały one pozytywny wynik (16,73%). Aktualnie na kwarantannie przebywa 947 osób.

Niestety, dwóch mieszkańców powiatu suskiego zmarło na wskutek COVID-19 wraz z innymi chorobami współistniejącymi.

W naszym województwie odnotowano 1080 zakażeń, co klasyfikuje Małopolskę na piątym miejscu pod tym względem w skali całego kraju. Więcej zakażeń odnotowano na obszarach województwa mazowieckiego (1766), śląskiego (1666), dolnośląskiego (1276), wielkopolskiego (1184).

Reklama

Walkę z chorobą w Małopolsce przegrało 110 osób (w 67 przypadkach bezpośrednią przyczyną zgonu była COVID, a w 43 również choroby współistniejące).

W Polsce z powodu COVID-19 zmarło 216 osób, natomiast z powodu chorób współistniejących z COVID-19 następne 428 osoby.

13 227 osób dowiedziało się, że zostali zakażeni koronawirusem. Wykonano 81 902 testów, co oznacza, że "pozytywni" stanowili 16,15% wszystkich skierowanych na test osób.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości