Reklama


Z Zawoi na mistrzostwa Polski! Zofia Bogdan i Alicja Smyrak w ścisłej krajowej czołówce w siatkówce

07/05/2024 10:10

Zofia Bogdan i Alicja Smyrak swoją przygodę z siatkówką zaczynały od Babiogórskiego Centrum Sportu w Zawoi. Po zakończeniu edukacji w Szkole Podstawowej nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi, obie obrały kurs na Żywiec, gdzie oprócz nauki w tamtejszej Szkole Mistrzostwa Sportowego, trenują i grają w klubie TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec. Za nimi pierwszy turniej o mistrzostwo Polski, który odbył się podczas długiego weekendu w Szamotułach.

Od pierwszego do czwartego maja w Szamotułach odbywał się finałowy turniej mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Do turniej głównego awansował klub z Żywca, którego barwy bronią dwie mieszkanki naszego powiatu: Zofia Bogdan oraz Alicja Smyrak. Oprócz drużyny z Żywca, w finałowych zmaganiach wystąpiły kluby: Volley Wrocław, Polonia Świdnica, Wieżyca Stężyca, Barnim Police, Jasieniak Gdańsk, Szamotulanin Szamotuły oraz Tomaszów Mazowiecki

Klub TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec zajął w zawodach siódme miejsce (bo turnieju przystąpiło ponad 500 zespołów z całego kraju). Zofia Bogdan zajęła piąte miejsce wśród najlepszych blokujących. Smyrak wystąpiła jako libero.

Reklama

foto: Marcin Włoczka

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2024 00:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama