Reklama


Uczniowie przypomną przesłanie JPII

26/09/2019 06:12

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, jako Współorganizator, zaprasza wszystkich uczniów z klas 6-8 małopolskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w wyjątkowym Konkursie z okazji - przypadającego w 2020 roku jubileuszu 100–lecia urodzin Karola Wojtyły.

"To Wy jesteście ludźmi jutra. Przyszłość jest w waszych sercach i rękach" - Jan Paweł II, ŚDM, Toronto, 2002.

  „Papieski Konkurs na 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II”

Organizatorem Konkursu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przy współpracy z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Wydziałem Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

  Celem Konkursu jest:

-Przypomnienie postaci niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy, wielkiego Małopolanina, syna polskiej ziemi, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju. Przedstawienie nauczania Jana Pawła II z Jego pielgrzymek do Polski.

Reklama

-Przywołanie przesłania kierowanego do młodych całego świata.

-Wdrażanie zasad nauczania Jana Pawła II w codzienne życie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora: www.idmjp2.pl i w regulaminie Konkursu.

 

Biuro Prasowe UMWM

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości