Nie w stolicy naszego kraju, lecz w powiecie sąsiadującym z suskim będą obradować szefowie dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Ministrowie spraw zagranicznych tych czterech krajów spotkają się jutro (7 lipca) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach.
Początkiem tego miesiąca rozpoczęła się prezydencja Polski w Grupie Wyszehradzkiej, która potrwa rok. Każde z czterech państw obejmuje ją kolejno na taki sam okres. Po Polsce rotacyjne przewodnictwo przejmą Węgrzy, następnie Słowacy, a później Czesi.
Pierwsze spotkanie inaugurujące polską prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej odbyło się 3 lipca w Warszawie. Uczestniczyli w nim premierzy wszystkich czterech krajów. Wadowice wybrane zostały na miejsce kolejnych debat, które tym razem prowadzić będą ministrowie spraw zagranicznych. Po spotkaniu w wadowickim magistracie Jacek Czaputowicz oraz pozostali szefowie dyplomacji: Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie mają zwiedzić bazylikę i muzeum papieskie w Wadowicach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze