Już od kilku lat nieustannie rośnie zainteresowanie tańcem nie tylko wśród młodzieży, ale i osób starszych. Na fali popularności takich programów jak „Taniec z gwiazdami”, „You can dance” itp. wybiło się wiele szkół tańca i klubów tanecznych. Również w naszym powiecie cieszą się one dużą popularnością. Zajęcia prowadzone są w: Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Grzechyni, Żarnówce, Juszczynie, Białce, Skawicy, Zawoi Centrum, Zawoi Wełcza oraz w Stryszawie. Niewątpliwie duża w tym zasługa domów kultury, które organizują i promują zajęcia taneczne w naszym powiecie. Tak powstał między innymi klub „Fame” przy Domu Kultury w Makowie Podhalańskim.
- W 2011 r zostałem drugim w naszym powiecie dyplomowanym instruktorem tańca, dziś jestem pierwszym zawodowym tancerzem z powiatu suskiego. Wraz ze swoją partnerką Joanną Pająk (Miss powiatu suskiego) biorę udział w turniejach tańca towarzyskiego na terenie całej Polski i prowadzę zajęcia taneczno-rytmiczno-koordynacyjne – mówi Mateusz Pochopień, twórca wspomnianego klubu. Jego zdaniem taniec pomaga nie tylko w utrzymaniu sprawności fizycznej ale także rozwija wrażliwość.
- Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszy się Hip-hop i jego odmiany, gdzie liczy się koordynacja ruchowa oraz dobre poczucie rytmu. Dorośli wolą tańce towarzyskie lub użytkowe albo Latino-solo (salsa, cha-cha, samba). Czasami tańczą je solo, gdy nie są wstanie namówić swoich partnerów do tego rodzaju tańca – dodaje.
Taka forma rozrywki jest niewątpliwie ciekawą alternatywą zwłaszcza na zbliżające się długie jesienne i zimowe wieczory, więc miejmy nadzieję że „moda” na taniec prędko nie przeminie. Rodzajów tanecznych jest naprawdę sporo, zatem każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, bo jak pisał Paulo Coelho - „O tańcu nie da się pisać […] taniec trzeba tańczyć”
[lightbox src="images/news/2014/pazdziernik/taniec.jpg" width="400" height="300" lightbox="on" title="IMAGE_TITLE" align="left"]
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze