Wczesnym rankiem 1 listopada 2025 roku w Gilowicach doszło do dramatycznego pożaru, który w ciągu kilku minut odebrał jednej rodzinie dorobek życia i marzenia o spokojniejszej przyszłości. Ogień pojawił się prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej znajdującej się na zewnętrznej ścianie budynku. Płomienie błyskawicznie objęły dach, poddasze, elewację oraz całą instalację elektryczną. Skala zniszczeń okazała się ogromna, a wiele z nich — nieodwracalnych.
Dom, który miał stać się bezpiecznym schronieniem dla Państwa Mocała i ich dwóch niepełnosprawnych synów, został poważnie uszkodzony. Piętnastoletni Wiktor, zmagający się m.in. z dziecięcym porażeniem mózgowym i zespołem Aspergera, oraz sześcioletni Łukasz, chorujący na autyzm dziecięcy, wymagają codziennej troski i specjalistycznego wsparcia. Rodzina przeprowadziła się do Gilowic, by zapewnić chłopcom lepsze warunki do życia i terapii. Niestety — pożar przekreślił ich plany w jednej chwili.
Zbliżająca się zima sprawia, że sytuacja jest wyjątkowo trudna. Dom nie nadaje się do zamieszkania, a rodzina nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów odbudowy. Każda forma wsparcia ma dziś ogromne znaczenie. Pomoc finansowa umożliwi zakup niezbędnych materiałów, wykończenie rozpoczętych prac oraz przywrócenie rodzinie choć odrobiny bezpieczeństwa i stabilizacji.
Pomóżmy odbudować nie tylko uszkodzony dom, ale także nadzieję na lepsze jutro. Każda wpłacona złotówka przybliża rodzinę Mocałów do powrotu do normalności.
Link do zbiórki: http://pomagam.pl/mbfhwb
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze