Trampkarze i juniorzy BCS Zawoi uzyskali promocję do I ligi podokręgu wadowickiego, z kolei seniorzy w przyszłym sezonie będą występować w A-klasie. - Najtrudniejszą drogę mieli seniorzy, którzy po rundzie jesiennej tracili osiem punktów do drugiego miejsca. Kiedy pojawiła się w trakcie rundy okazja do walki o tę lokatę, bo przeciwnicy po drodze gubili punkty, zaatakowaliśmy - mówi prezes zawojskiego klubu Łukasz Stopka.
Sezon 2016/2017 był wyjątkowo udany dla BCS Zawoja.
Z kompletem zwycięstw zakończyli rundę wiosenną trampkarze BCS Zawoi. Obok bardzo wysokich zwycięstw, jak 8:0 z Narożem Juszczyn czy 7:0 z Żurawiem Krzeszów, była także wygrana (1:0) z jedynym zespołem, który nawiązał z zawojanami rywalizację, czyli z Halniakiem Maków Podhalański. - Byliśmy dominatorami w tej lidze i zasłużenie wygraliśmy - powiedział Łukasz Stopka. Warto dodać, że dwóch zawodników z tej drużyny odeszło po sezonie do Podbeskidzia Bielsko-Biała (Kamil Nowak) oraz Piasta Gliwice (Łukasz Szczurek), co tylko pokazuje siłę zawojskiej drużyny. W czwartek 22 czerwca zawojanie zagrają jeszcze ze Skawą Wadowice - zwycięzcą drugiej grupy trampkarzy o tytuł absolutnego mistrza drugoligowych rozgrywek.
Pierwsze miejsce zdobyła także d rużyna juniorów starszych BCS w Zawoi w rozgrywkach II ligi juniorów starszych OZPN Wadowice. Zawojanie w 22 meczach zgromadzili 55 punktów odnotowując 18 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Bilans bramkowy to 87:29. - Jestem dumny z chłopaków. Rozgrywki ligowe w tym roku były bardzo długie. Początkowo grupa liczyła 14 zespołów, wśród których znalazły się naprawdę dobre drużyny jak: Beskid Andrychów, Orzeł Wieprz, Halniak Maków Podhalański czy Babia Góra Sucha Beskidzka. Bardzo często mecze trzeba było rozgrywać w tygodniu co było dodatkowym utrudnieniem. Chłopcy jednak potrafili zmobilizować się w trudnych sytuacjach, tworzyli bardzo zgraną grupę i to pomogło w osiągnięciu świetnego wyniku końcowego. Na koniec powiem, że praca z tą drużyną to prawdziwa przyjemność - przyznał Łukasz Stopka.
Drużyna BCS występowała w składzie: Mateusz Staszak, Wojciech Sałaciak, Dawid Zguda, Damian Rak, Rafał Pasierbek, Gabriel Świtek, Eryk Wróblewski, Adrian Brytan, Kamil Nowak, Jakub Kobiela, Tomasz Dura, Michał Pietrusa, Sławomir Hutniczak, Dawid Steczek, Aleksander Zemlik, Szymon Bania.
Na zakończenie sezonu podczas wspólnej, uroczystej kolacji zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. - Drużyna bardzo dziękuje Panu Łukaszowi Stopce za czas poświęcony oraz cenne rady i uwagi - mówili zawodnicy BCS Zawoi. W większości... ogoleni na łyso, bo przed planowanym ostatnim meczem (który ostatecznie się nie odbył) zdecydowanie większa część chłopaków ogoliła się na łyso. - To na cześć naszego trenera- powiedzieli.
- Przed nami tydzień na analizę sytuacji w rocznikach i zobaczymy, jak będziemy wyglądali w przyszłym roku. Priorytetem jest występ juniorów młodszych w pierwszej lidze, bo dużo zawodników z wieku trampkarza rocznikowo przechodzi właśnie do tej drużyny - wyjaśnia Łukasz Stopka.
I na zakończenie - awans seniorów. Po tym, jak drużynę objął Krzysztof Jodłowiec, a jej skład wzmocnił m.in. także jego brat Grzegorz Jodłowiec, drużyna BCS Zawoi była wymieniana w gronie zespołów skazanych na awans. Potwierdzili to na wiosnę wygrywając drugą rundę sezonu, chociaż gdyby nie wpadki rywali, to marzenia o promocji trzeba by było odłożyć na kolejny sezon. - Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zająć drugie miejsce i awansować już teraz - mówi Stopka.
- A-klasa i B-klasę dzieli przepaść. Widać to nawet na przykładzie tegorocznych spadkowiczów (Gromu Grzechynia, Żurawia Krzeszów - przyp. red.), którzy przecież rok temu byli beniaminkami. Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji w naszym wykonaniu - dodaje.
Seniorzy wznowią przygotowania 5 lipca oczywiście pod wodzą Krzysztofa Jodłowca.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze