Reklama


Pierwsze płatki śniegu w Zawoi zapowiadają zimę w powiecie suskim?

12/11/2023 16:16

Zima zbliża się wielkimi krokami do powiatu suskiego, a pierwszy śnieg już pojawił się w Zawoi. Mieszkańcy tej malowniczej miejscowości mogli już obserwować białe pokrywy w rejonie schroniska na Markowych Szczawinach oraz przy karczmie Mosorny Groń.

Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują, że temperatura w regionie nie przekroczy 5 stopni Celsjusza. To sygnał, że zima staje się coraz bardziej odczuwalna, a warunki na drogach mogą się pogorszyć.

Dla miłośników zimowych krajobrazów to zapewne dobra wiadomość jednak kierowcom przypominamy, że temperatury oscylujące wokół 7 stopni Celsjusza to idealny moment na wymianę opon na zimowe. Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w warunkach zimowych jest kluczowe, zwłaszcza w górskich terenach, gdzie śnieg i mróz mogą pojawić się niespodziewanie.

Reklama

Z najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że pierwsze poważne opady śniegu w całym powiecie suskim możemy spodziewać się  21 listopada. Wtorkowa aura przyniesie ze sobą białe pokrywy, co oznacza, że zima zbliża się wielkimi krokami. Mieszkańcy regionu powinni przygotować się na zimowe warunki i pamiętać o konieczności dostosowania swoich pojazdów do zmieniającej się pogody.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama