Na jedenastym miejscu w klasie SSV finiszowała załoga Energylandii Rally Team w składzie Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk w pierwszym etapie Rajdu Dakar 2021. Patrząc na przygody, które w trakcie tego odcinka spotkały ten duet, to udało się im osiągnąć bardzo dobry rezultat. W telegraficznym skrócie - postój przy nieprzytomnym motocykliście, trzy przebite opony (w tym dwie za jednym zamachem!) i ostatnie 30 kilometrów z naprędce "naprawioną" właśnie oponą. - Dzisiaj zaczął się prawdziwy Dakar, nie spodziewałem się tylu wrażeń. Etap był bardzo wymagający dla samochodów i załóg - przyznał Szymon Gospodarczyk.
Na 90 kilometrze duet Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk zatrzymał się, żeby wezwać pomoc przy wypadku motocyklisty. - Byli tam już Aron Domżała i Maciej Marton (Organizator, z pomocą GPS, skorygował ich czas, odejmując minuty, które poświęcili na pomoc poszkodowanemu motocykliście i dzięki temu Domżała/Marto zostali sklasyfikowani na miejscu trzecim - przyp. red.) Po informacji, że helikopter jest już w drodze, pojechaliśmy dalej. Następnie przy ograniczonej widoczności, w kurzu złapaliśmy na raz dwa kapcie. Do mety pozostawało 170 kilometrów, a nie mieliśmy już żadnego koła zapasowego. Niestety, 30 kilometrów dalej uderzyliśmy w kamień i tym razem przebitą oponę musieliśmy już załatać dostępnymi narzędziami - powiedział Szymon Gospodarczyk.
- Mieliśmy dobre tempo. Na niektórych punktach kontrolnych notowaliśmy czasy w pierwszej dziesiątce. Biorąc pod uwagę kilka przygód na trasie jestem zadowolony z wyniku. Na trasie widziałem załogi, które nie były już w stanie jechać dalej i czekały na swoje serwisy więc tym bardziej cieszę się z dzisiejszej mety - tak z kolei ten etap skomentował Michał Goczał.
Druga z załóg Energylandii Rally Team w składzie Marek Goczał/Rafał Marton ukończyła ten etap na dwudziestym miejscu. Trzy załogi z klasy SSV nie ukończyły tego etapu.
W poniedziałek odbędzie się drugi etap o łącznej długości 685 kilometrów (cały odcinek specjalny będzie liczyć 457 km, a uczestnicy Dakaru pokonają dodatkowo 228 km dojazdówki).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze