Ma zaledwie piętnaście lat, a już za sobą starty w międzynarodowych zawodach, czołowe miejsca w zawodach w naszym kraju z największym jak na razie sukcesem, srebrnym medalem w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Oliwier Antosiak, bo o nim mowa, ani myśli zatrzymywać się w pogoni za swoją pasją, jaką jest jazda na motocyklach w rajdach enduro. Jeżeli ma się takiego idola, jak Tadeusz Taddy Błażusiak, nie może być inaczej.
W 2023 roku Oliwier Antosiak (MTR Osielec) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w enduro. W każdej z dwunastu rund nastolatek Żarnówki zajmował miejsce na podium. Sukces jest tym większy, gdyż był to pierwszy rok jego startów w tym cyklu.
- Pasję do motocykli zaszczepił we mnie mój tata, który do dziś jeździe razem ze mną. Nie mogło być inaczej, skoro już w wieku pięciu lat otrzymałem pierwszy mały motorek. Bardzo ważnym momentem w mojej przygodzie z motosportem był zakup motocykla trialowego marki Beta, na którym to zacząłem ćwiczyć technikę jazdy. Jeżeli chodzi o przełomowy moment, to był prezent, jaki otrzymałem od rodziców na 12-ste urodziny, a był nim super motocykl Ktm-sx85. Od razu wiedziałem, że to jest idealny, stworzony dla mnie motocykl – mówi Oliwier Antosiak.Reklama
Pierwszymi zawodami, w których wziął udział młody mieszkaniec gminy Maków Podhalański, był Rajd Wiosny w Bytomiu.
- To był dla mnie prawdziwy chrzest bojowy. Warunki do jazdy były bardzo trudne. Deszcz i błoto dawały się we znaki. Przez tydzień nie mogłem patrzeć na motor – dodaje Antosiak.
Po kilku tygodniach, Oliwier Antosiak wystartował w Pucharze Polski enduro w Siedlęcinie. Zajął w nich trzecie miejsce. W każdym kolejnym ze startów w ramach PP meldował się na podium. Zawody w Nowym Kościele, Antosiak zakończył na pierwszym miejscu.
Celem młodego zawodnika na rok 2024 to rywalizacja w mistrzostwach Polski w rajdach enduro oraz w cross-country. Oliwier pierwsze starty ma już za sobą.
Zaczęło się od szóstego miejsca w MP enduro w Piekoszowie, następnie Antosiak zadebiutował w zawodach rangi mistrzostwa Polski cross country na torze w Kwidzyniu. Tam po dwudniowych zmaganiach został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Pod koniec kwietnia zawodnik MTR Osielec obrał kurs na Słowację, gdzie stanął na najwyższym stopniu podium.
W miniony weekend Oliwier Antosiak wziął udział w dwudniowych zawodach w Lublinie w ramach MP enduro, gdzie zajął trzecie miejsce.
- Trenuję dalej i chce się dalej rozwijać. Moim idolem jest Tadeusz Taddy Błażusiak, chciałbym jeździć tak, jak on. Cel? Reprezentowanie Polski w zawodach. Do startów przygotowuje mnie trener Waldemar Mrożek. Wspierają mnie również: smstickers, Kegel-Błażusiak, 111 racing, W&W moto serwis. Jeśli ktoś chciałby mnie wesprzeć i pomoc w moim sportowym rozwoju, to zapraszam do współpracy - mówi Oliwier Antosiak.
foto: archiwum prywatne Oliwiera Antosiaka
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze