Dla wielu stanowi frajdę, wielką pasję życia i dodaje trochę zdrowej adrenaliny. Jest swoistym odpoczynkiem dla umysłu, wysiłkiem fizycznym, ale też zabawą, wspaniałą zimową rekreacją. Znacznie wzmacnia odporność. Poprawia wydolność tlenową organizmu. Wspomaga krążenie, pracę serca i płuc. Wzmacnia mięśnie nóg, bioder, brzucha, ramion. Powoduje rozruszanie stawów skokowych, biodrowych oraz kolanowych. Wpływa na prawidłową postawę i kondycję organizmu. Możemy spalić kalorie. Ogólnie spala średnio300 do 600 kalorii na godzinę jazdy. 1 godzina jazdy na nartach, przy narciarstwie alpejskim, w tempie amatorskim, powoduje spalenie około 300 kalorii u kobiet, zaś u mężczyzn około 380, natomiast w tempie zaawansowanym około 480 kalorii u kobiet, a u mężczyzn około 550. Jazda na nartach przeciwdziała stresowi, napięciu, dając korzyści nie tylko ciału, ale także psychice. Poprawiamy równowagę, hartujemy ciało w ruchu na świeżym powietrzu. Uczy samodyscypliny, systematyczności w dbaniu o zdrowie. Kształtuje siłę, wytrzymałość, szybkość, zręczność przy wykonywaniu czasem skomplikowanych ruchów. Ćwiczy osobowość, wysmukla sylwetkę.
Ponadto jazda na nartach pozwala spędzić mile czas z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi, znajomymi. Daje możliwość poznania nowych ludzi na stokach. Jest oderwaniem się od telewizora, laptopa, telefonu. Bardzo ważne jest tutaj również wspieranie turystyki lokalnej, a przede wszystkim obcowanie w bliskości z naturą i zachwycanie się jej bogactwem oraz pięknem. Poprawia nastrój uwalniając endorfiny, zapewnia spokój, a także szczęście.
Życzymy bezpiecznej jazdy na nartach z dbałością o zdrowie, kondycję, sympatycznych wrażeń, miłej zabawy i owocnych spotkań.
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze