Reklama


Czas na rower.Policja radzi, jak jeździć bezpiecznie

05/06/2019 05:08

Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na bezpieczeństwo rowerzystów znaczący wpływ ma ich zachowanie w ruchu drogowym, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale też właściwie wyposażony rower.

W ramach prowadzonej aktualnie akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, Policja między innymi przypomina i uświadamia rowerzystom, że sami w dużej mierze mają wpływ na swoje bezpieczeństwo na drogach.

W załączonym pliku pdf - PODSTAWOWE przepisy ruchu drogowego, które KAŻDY ROWERZYSTA POWINIEN ZNAĆ I STOSOWAĆ.

Reklama

źródło: www.policja.pl (BRD KGP). Foto: KMP Nowy Sącz

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości