Gmina Bystra-Sidzina jest kolejną, w której od nowego roku wzrośnie opłata za odbiór odpadów komunalnych. W tym jednak przypadku jest ona symboliczna, a przy tym wprowadzona nie po roku, lecz półtora roku.
Od 1 lipca 2021 roku mieszkańcy Bystrej-Podhalańskiej i Sidziny płacili miesięcznie za odbiór odpadów 23 zł od osoby, a jeżeli posiadali kompostownik to stawka była niższa o 1 zł. Od nowego roku będzie trzeba wysupłać 24 zł, czyli raptem o 1 zł więcej. Pozostawiono przy tym złotówkową ulgę dla korzystających z kompostownika.
W przypadku niesegregowania śmieci stawka jest czterokrotnie wyższa Tym samym z wzrasta ona z 92 zł do 96 zł.
Natomiast właściciele domków letniskowych lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, którzy segregują odpady będą uiszczali o 30 zł rocznie więcej. Nowa stawka to 180 złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze