Reklama


Bystra-Sidzina: Więcej za odbiór odpadów

02/12/2022 19:15

Gmina Bystra-Sidzina jest kolejną, w której od nowego roku wzrośnie opłata za odbiór odpadów komunalnych. W tym jednak przypadku jest ona symboliczna, a przy tym wprowadzona nie po roku, lecz półtora roku.

Od 1 lipca 2021 roku mieszkańcy Bystrej-Podhalańskiej i Sidziny płacili miesięcznie za odbiór odpadów 23 zł od osoby, a jeżeli posiadali kompostownik to stawka była niższa o 1 zł. Od nowego roku będzie trzeba wysupłać 24 zł, czyli raptem o 1 zł więcej. Pozostawiono przy tym złotówkową ulgę dla korzystających z kompostownika.

W przypadku niesegregowania śmieci stawka jest czterokrotnie wyższa Tym samym z wzrasta ona z 92 zł do 96 zł.

Natomiast właściciele domków letniskowych lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, którzy segregują odpady będą uiszczali o 30 zł rocznie więcej. Nowa stawka to 180 złotych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama