Reklama


By nie zaginęło żadne dziecko

29/05/2018 04:05

25 maja 2018 roku przypadał Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Dlatego w Szkole Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej spotkały się dzieci klas pierwszych ze szkół w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie, gdzie odbyła się uroczysta gala pn. „Bezpieczne Dziecko”.

 

Bystrzańscy pierwszoklasiści dla swoich rówieśników przygotowali część artystyczną, w ramach której pięknie przedstawili  w słowie i piosence zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania w szkole oraz poza nią. Na koniec pani dyrektor wręczyła nagrody dla najpiękniejszych prac plastycznych w ramach tego konkursu, które sfinansowane zostały przez ze środków Gminy . Podczas gali również policjanci wręczyli nagrody dla trzech uczniów klas II i III, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Reklama

I właśnie wykorzystując tą uroczystość  policjanci przypomnieli dzieciom jak zachować się w przypadku kiedy się zgubią i jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

Zasady te zamieszczone na plakacie, każda ze szkół otrzymała w celu umieszczenia w widocznym miejscu, aby wszyscy uczniowie mogli się z nimi zapoznać.

 

Przypominamy;

- Co powinno wiedzieć dziecko?

- Czy znasz swoje imię i nazwisko?

- Czy znasz imię i nazwisko swoich rodziców?

- Czy znasz adres swojego miejsca zamieszkania?

- Czy znasz numery telefonów do swoich rodziców?

Reklama

- Czy znasz numer telefonu alarmowego?

 

Jeśli się zgubisz, to:

- zostań w miejscu, w którym ostatni raz widziałeś rodziców;

- podejdź do osoby, która nie jest anonimowa (np. w mundurze) – policjanta, strażaka, żołnierza, stewardessy, ochroniarza, kasjerki, sprzedawcy – i powiedz, że się zgubiłeś;

- jeśli zgubisz się w lesie lub na plaży:

- znajdź miejsce osłonięte od słońca, deszczy, wiatru,

- zostaw ślady – np. napis z szyszek, kokardę na gałęzi,

- nie zostawiaj ubrań jeśli jest Ci gorąca – później może być zimno.

Reklama

 

Jak unikać niebezpiecznych sytuacji?

- w miejscach zatłoczonych trzymaj rodzica za rękę;

- nie oddalaj się od rodziców, zwłaszcza jeśli jesteś w miejscu, którego nie znasz;

- krzycz głośno, jeśli ktoś próbuje Ci zrobić krzywdę lub Cię zaczepia;

- nie przyjmuj od nieznajomych żadnych podarków (cukierków, napoi, zabawek);

- nie opowiadaj obcym o sobie i swojej rodzinie;

- opowiedz rodzicom, jeśli ktoś obcy zaczepiał Cię na placu zabaw, podwórku, przy szkole lub w innym miejscu;

- zapamiętaj adres swojego zamieszkania, a w miarę możliwości numer telefonu przynajmniej do jednego z rodziców;

Reklama

- zapamiętaj numer telefonu alarmowego;

- nie wychodź z domu/szkoły bez pozwolenia osoby dorosłej;

- nie wpuszczaj osób nieznanych do domu;

- nie idź z osobą nieznajomą do jej domu ani w żadne inne miejsce;

- jeśli bawisz się na placu lub w parku -  nie idź z koleżanką lub kolegą do jej domu bez poinformowania o tym rodziców.

 

KPP Sucha Beskidzka

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości