1 lutego z głębokim smutkiem przyjęto wiadomość o śmierci Jolanty Słowik ukochanej żony, matki i babci, która odeszła nagle, pozostawiając w sercach swoich bliskich ogromny żal i pustkę.
Jej śmierć była niespodziewana i wstrząsnęła rodziną, przyjaciółmi oraz wszystkimi, którzy mieli okazję ją poznać.
Jolanta Słowik przez wiele lat była związana zawodowo z Wydziałem Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej, gdzie pełniła funkcję kierownika referatu praw jazdy. Ceniona za kompetencję, rzetelność i oddanie swojej pracy, cieszyła się powszechnym szacunkiem współpracowników i mieszkańców. Jej profesjonalizm został doceniony także na szczeblu państwowym – 8 marca 2018 roku podczas sesji Rady Powiatu Suskiego wicewojewoda małopolski Józef Gawron wręczył jej w imieniu Prezydenta RP Złoty Medal za Długoletnią Służbę.