Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 21:00.
Aby oddać głos komisji wyborczej okazujemy dowód osobisty, albo inny ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość.
Na liście wyborców należy złożyć swój podpis.
Następnie otrzymujemy tylko jedną kartę do głosowania.
Głosujemy na jednego z 13 kandydatów.
Na karcie do głosowania stawiamy znak „X” w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Przez znak „X” postawiony w kratce rozumiemy co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.
Postawienie znaku „X” więcej niż przy jednym kandydacie lub nie postawienie go wcale uznaje się za głos nieważny.
Każdy z głosujących może poprosić komisję w lokalu o przedstawienie zasad głosowania, tak, aby jego głos był ważny – podaje Państwowa Komisja Wyborcza, która też prezentuje o tym film.
Kazimierz Surzyn
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze