Reklama


Woodica z tytułem, a kto został królem strzelców?

04/12/2024 19:30

Ostatnia kolejka jesiennej edycji Amatorskiej Ligi Powiatu Suskiego nie mogła już zmienić kolejności drużyn w tabeli. Podczas niej toczyła się jednak zacięta walka o tytuł króla strzelców.

Woodica nie upiekła dwóch pieczeni

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od derbów gminy Maków Podhalański. Relax Białka zmierzył się z pewną już mistrzostwa Woodicą Juszczyn.

Juszczynianie przed ostatnim spotkaniem sezonu mieli dwa cele. Wygrać je, aby zakończyć edycję z kompletem zwycięstw, a Jarosław Madziała miał zdobyć jak najwięcej bramek, celem sięgnięcia po koronę króla strzelców. Pierwszy cel zawodnicy Woodici zrealizowali w pełni. Worek z bramkami otworzył Arkadiusz Piątek, a potem kolejno dublety ustrzelili wspomniany już Madziała i Mateusz Surmiak. Wtedy do pracy wzięli się białczanie, który po golach Wojciecha Polaka, Tomasza Kaczmarczyka i Andrzeja Malczewskiego zmniejszyli rozmiary porażki. Co jeszcze bardziej istotne więcej bramek nie zdobył już Madziała, który przed kolejką miał ich na koncie 31, a zatem tyle samo co Paweł Wajdzik z Mucharz Team. Jak się potem okazało dublet nie wystarczył snajperowi Woodici do zgarnięcia statuetki króla strzelców.

Reklama

Woodica Juszczyn – Relax Białka 5:3
Bramki: Madziała (2), Surmiak (2), Piątek – Polak, Kaczmarczyk, Malczewski

* * * * * * *

Los Asfaltos wygrali walkowerem

Nie doszło do derbów Suchej Beskidzkiej między Los Asfaltos a Golden Street Sucha Beskidzka. Obrońcy trofeum oddali kolejny mecz walkowerem, tłumacząc się kontuzjami.

Los Asfaltos Sucha Beskidzka – Golden Street Sucha Beskidzka 5:0

* * * * * *

Mucharz wygrał, Paweł Wajdzik królem

Na koniec kolejki, ale i rundy zmierzyły się Monter Kurów i Mucharz Team. Punkty w tym spotkaniu były kwestią drugorzędną. Przynajmniej dla ekipy z powiatu wadowickiego. Celem numer jeden była gra na Pawła Wajdzika.

Reklama

Pewni już wicemistrzostwa piłkarze z Mucharza wiedzieli, że Jarosław Madziała zakończył sezon z 33 bramkami na koncie. Tym samym ich asowi napadu Pawłowi Wajdzikowi potrzebne były do szczęścia trzy trafienia. No i mecz zaczął się od dubletu w jego wykonaniu i tym samym zrównania się w klasyfikacji strzeleckiej z Madziałą, a trzeciego gola dla Mucharz Team dołożył Tłok.

Próba dalszego szukania Wajdzika spowodowała, że swoje szanse dostali kurowanie, a wykorzystali je Artur Karcz i Szymon Tlałka. Tym samym Monter złapał kontakt. Wtedy jednak ponownie przymierzył Wajdzik i nie cieszył się z kolegami z podwyższenia prowadzenia, lecz z faktu, że właśnie wyprzedził snajpera Woodici w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Potem zdobył jeszcze jednego gola, stawiając kropkę nad „i” i śrubując wynik do 35 bramek!

Reklama

Mucharz Team – Monter Kurów 7:4
Bramki: Wajdzik (4), Tłok (2), Wolski – Tlałka (2), Brytan, Karcz

Poz Zespół M Pkt Bramki+ Bramki-
1 Woodica 12 36 82 27
2 Mucharz Team 12 25 68 40
3 Los Asfaltos 12 21 45 42
4 Monter 12 15 54 70
5 Black Shadows 12 14 45 51
6 Golden Street 12 10 40 61
7 A.K.P RELAX 12 3 35 78


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/12/2024 23:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama