Co prawda jeszcze nie zdążył się zazielenić i brakuje na nim przysłowiowej wisienki na torcie, ale już teraz skwer przy wjeździe do centrum Suchej Beskidzkiej od strony Zembrzyc prezentuje się zdecydowanie bardziej okazale niż jeszcze kilka tygodni temu.
Do niedawna na niewielkiej działce przy ul. Zamkowej i J. hr. Tarnowskiego, którą od torów kolejowych oddziela niewielki kamienny mur, dominowała zieleń nieurządzona. Z tego powodu teren nie tylko nie pozwalał na korzystanie z niego, a i jego walory estetyczne tego miejsca były niewielkie. Pozyskana przez samorząd Suchej Beskidzkiej dotacja z funduszu Polski Ład na rewitalizację otoczenia miejskiego rynku została częściowo przeznaczona na nadanie tej nieruchomości nowego wyglądu.
W ramach przedsięwzięcia usunięto porastające działkę krzaki. Położony znacznie poniżej poziomu jezdni teren został podniesiony, ale nie całkowicie z uwagi na rosnące na nim drzewa. Nie można było bowiem zasypać ich pni, gdyż doprowadziłoby to do uschnięcia drzew. Wykonano wokół nich swego rodzaju strefy ochronne i do korzeni dociera woda i inne substancje niezbędne do życia.
Zdecydowana większość skweru wkrótce się zazieleni. Natomiast w rogu poprowadzono ścieżkę do cokołu. Zgodnie z zapowiedziami ustawiona zostanie na nim rzeźba, nawiązująca tematycznie do autentycznych lub znanych tylko z legend dziejów miasta. Ma stanowić atrakcję dla mieszkańców, ale także turystów, którzy będą mogli ją dostrzec z okien pociągów przejeżdżających w bezpośrednim sąsiedztwie skweru.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze