Reklama


Strażacy i medycy nieśli pomoc w Bieńkówce

27/08/2024 16:28

Po południu w jednym z budynków mieszkalnych w Bieńkówce z nieustalonych powodów stracił przytomność starszy wiekiem mężczyzna. Pierwsi na ratunek ruszyli mu druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z uwagi na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego, jak i długi czas dojazdu to właśnie strażacy pierwsi podjęli działania ratunkowe, a następnie przekazali mężczyznę załodze zespołu ratownictwa medycznego. Do Bieńkówki został również zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale choć znajdował się już nad miejscowością, to został zawrócony.

- Wezwani zostaliśmy do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) wskutek zakrztuszenia.Na miejscu zastaliśmy nieprzytomnego poszkodowanego z przywróconym krążeniem dzięki dobrej i sprawnej akcji domowników. Po sprawdzeniu czynności życiowych i podaniu tlenu pacjenta przekazano ZRM, a następnie przytomnego przetransportowano do szpitala - relacjonują strażacy z Bieńkówki.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/08/2024 19:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama