- Chcieliśmy zaoferować najmłodszym sportowy dzień dziecka i zaszczepić w nich chęć do zabawy w piłkę nożną - mówi Adam Wójtowicz. W Jordanowie w sobotę 30. maja na boisku wielofunkcyjnym w Jordanowie odbył się "Dzień Dziecka z Młodym Jordanem"
W jego pierwszej części uczestniczyły najmłodsze dzieci, które mogły wziąć udział w różnych konkurencjach. Pierwszą z nich była konkurencja: ,,Strzelec Wyborowy"" - osoba oddaje strzał do 5 otworów znajdujących się na bramce, które są różnie punktowane. Następny był Piłkarski Tor przeszkód, w którego skład wchodziło pokonanie labiryntu, wykonanie różnych prowadzeń piłki skoków, ćwiczeń koordynacyjnych. Kolejną konkurencją były ,,Uciekające kaczory,, - zadaniem uczestników było zestrzelenie jak największej ilości kaczek przy użyciu piłek do tenisa. Następne konkurencje to rozgrywki 2x2 na małe bramki.
W trakcie festynu odbył się pokaz techniki użytkowej z piłką zawodników Młodego Jordana oraz została wylosowana w loterii pufa ufundowana przez firmę Toffel Jordanowskie Pufy (trafiła do Adrianny Płaszcz). Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji pamiątkowe dyplomy.
Kolejnym elementem Dnia Dziecka z Młodym Jordanem był turniej klas 1-3. Wzięły w nim udział 4 zespoły którym zostały przydzielone nazwy sławnych klubów piłkarskich takich: Barcelona, Real Madryt, Manchester United oraz Bayern Monachium. Zwycięzcą turnieju została drużyna Manchester Utd, w składzie: Max Koza, Olivier Knapczyk, Oscar Michura, Tomek Niewiadomski oraz Jakub Ryszka. Wśród uczestników zostały rozdane pamiątkowe medale oraz została wylosowana nagroda w postaci pufy piłkarskiej. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się Jakub Hanus
W kolejnym turnieju (drużyny mieszane z klas 4-6) wzięło udział 5 zespołów takich jak: FC Szoguny, Łosice, Śmiej Żelki, FC Szalke i FC Jordan. Zwyciężyły Łosice w składzie: Damian Pietrzak, Damian Woś, Piotrek Wojdyła, Klaudia Rypel, Bartosz Hanusiak oraz Julia Surowiec. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe medale oraz pierwsze trzy zespoły pamiątkowe dyplomy. Tak jak w poprzednich kategoriach wiekowych, także i tu została wylosowana pufa piłkarska ufundowana przez firmę Toffel Jordanowskie Pufy - nagrodę zdobył Michał Matejko.
- W imieniu rodziców, organizatorów oraz dzieci chcieli byśmy złożyć podziękowanie dla firmy Toffel Jordanowskie Pufy, która ufundowało nagrody, w postaci puf oraz słodkości, napoi, pamiątkowych medali oraz specjalnych nagród dla wszystkich uczestników Dnia Dziecka z Młodym Jordanem. Nagrody zostaną rozdane w szkole i przedszkolach, są to niespodzianki specjalnie ufundowane przez firmę Toffel. Kolejną firmą, która nas wsparła, była Agencja Reklamowa Pro- Arti, która zadbała o piękne medale. Dzień dziecka nie odbył by się bez głównego twórcy atrakcji dla najmłodszych, Gawła Tyrpy oraz Firmy remontowo- budowlanej Pana Tomasza Niewiarowskiego. Dziękujemy również portalowi Sucha24.pl, który objął patronatem medialny nasz Dniem Dziecka - dodaje Adam Wójtowicz.
Kiedy zatem następna okazja dla najmłodszych, i trochę starszych też, zawodników do udziału w turniejach organizowanych przez Młodego Jordana? - Nasze stowarzyszenie działa od tego roku - wyjaśnia Adam Wójtowicz, który jest także członkiem zarządu Jordana Jordanów. - Najważniejsze, że d zieci były bardzo zadowolone z konkurencji sprawnościowych oraz możliwości rywalizowania w turnieju i grania w takich drużynach jak Real Madryt (śmiech). W przyszłości chcemy organizować więcej takich pikników piłkarsko-sportowych - najbliższy odbędzie się podczas Dni Ziemi Jordanowskiej pod koniec sierpnia, gdzie odbędą się gry i zabawy dla najmłodszych oraz Turniej im. Milana Łaczka w piłkę nożna dla orlików i młodzików - dodaje Adam Wójtowicz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze