W poniedziałkowe popoludnie w Białce doszło do pożaru traw. Na miejsce skierowano zastępy OSP Białka oraz JRG Sucha Beskidzka, a działania zabezpieczała także policja.
Jak przekazał dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej, ogień został szybko opanowany. – Ugasiliśmy to, przeleliśmy jeszcze wodą – informuje strażak dyżurny.
W wyniku zdarzenia spaliło się około pięciu metrów trawy oraz kilka tuji. Na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Pożary traw to problem, który co roku wraca w powiecie suskim – szczególnie w okresach suchych i wietrznych. Podobne interwencje strażacy regularnie notują też w sąsiednich powiatach Małopolski. Służby przypominają, że nawet niewielki ogień na łące może w kilka minut przenieść się na zabudowania lub las.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze