Reklama


Piłkarski weekend: Tempo bez czkawki, Babia Góra tego nie grała, Żuraw namaści Strzelca przed meczem z Naroże, ale co z tego wyniknie?

13/05/2022 21:29

Kibiców Tempa Białki i Babiej Góry Suchej Beskidzkiej czeka poranne wstawianie, jeżeli chcą zobaczyć w akcji swoich pupili.

IV-LIGA:

Historia się powtarza. Bez oglądania się na tabelę, bez analizy gry przeciwnika i jego ostatnich poczynań, Tempo Białka w sobotnie przedpołudnie ma robotę do wykonania - pokonać zamykającą tabelę Clepardię Kraków. Taki był cel dla podopiecznych Marcina Pasionka przed tygodniem w Chełmku, tak samo będzie i w zaczynającej się już dziś (godzina 18 i mecz Wiślan Jaśkowice ze Słomniczanką)

To, czy na mecie sezonu będzie się czkawką odbijać jesienny bezbramkowy remis w Krakowie, zobaczymy oczywiście na mecie sezonu. Clepardia co prawda naprawdę zaskakuje w tej rundzie - wygrała z Sokołem Kocmyrzów, Wiślanką Grabie, zremisowała z Chełmkiem, ale to wszystko w spotkaniach domowych. Na wyjeździe na wiosnę w Clepardii po staremu - okrągłe zero po stronie punktowych zdobyczy.

Reklama
Kolejka nr 28
2022-05-13
18:00 Wiślanie Jaśkowice  3 :2   Słomniczanka Słomniki
2022-05-14
11:00 Tempo Białka   :   Clepardia Kraków
11:00 Orzeł Ryczów   :   Unia Oświęcim
16:00 Sokół Kocmyrzów   :   Garbarnia II Kraków
2022-05-15
15:00 Wiślanka Grabie   :   Wieczysta Kraków
17:00 LKS Jawiszowice   :   Dalin Myślenice
17:00 Jutrzenka Giebułtów   :   MKS Trzebinia
17:00 Pcimianka Pcim   :   Beskid Andrychów

V-LIGA:

Po bardzo ważnym zwycięstwie na wyjeździe w Wadowicach (2:0), w bardzo dobrych nastrojach przystąpi do konfrontacji z Hejnałem Kęty Babia Góra. Podopieczni Łukasza Jagody mogą w sobotnie przedpołudnie zrobić coś, czego się jeszcze im w tej rundzie nie udało - wygrać dwa mecze z rzędu (jesienią raz się taka sztuka powiodła w spotkaniach z Sokołem Przytkowice - wygrana 6:3 i Fablokiem Chrzanów - wygrana 2:1). Najlepszym motywatorem zapewne i tak będzie chęć sięgnięcia po trzy punkty przed swoją publicznością i odskoczenie Hejnałowi w tabeli. W końcu dzielą ich tylko dwa oczka).

Reklama
Kolejka nr 24
2022-05-14
11:00 Babia Góra Sucha Beskidzka   :   Hejnał Kęty
16:30 Victoria 1918 Jaworzno   :   Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska
16:30 Fablok Chrzanów   :   MKS Libiąż
17:00 LKS Gorzów   :   LKS Żarki
17:00 Nadwiślanin Gromiec   :   Niwa Nowa Wieś
17:00 Górnik Brzeszcze   :   LKS Zgoda Byczyna
17:00 LKS Rajsko   :   Skawa Wadowice

A-KLASA SUSKA:

W podsumowaniu środowej kolejki pisaliśmy, że sensacyjny remis w Lachowicach mocno namiesza na autostradzie do Okręgówki, po której pędziły Krzeszów i Juszczyn. Zespół Marcina Ferka przez wpadkę Żurawia zyskał niespodziewany margines błędu, z którego może skorzystać w Budzowie. Strzelec najwyraźniej posiada trzymany w sejfie patent na Naroże  – w czterech ostatnich spotkaniach pięciokrotnie odnalazł drogę do ich siatki, tracąc w nich zaledwie 2 gole. Krzeszów z kolei nie ma już żadnego pola manewru. Do końca sezonu musi liczyć wyłącznie na motywację pozostałych rywali wobec Naroża. I  uważać także na swoich bezpośrednich przeciwników. Jesienią zaskakujący remis drużyny Bartłomieja Sałapatka w Skawinkach sprawił, że przegrana Naroża z Strzelcem nie przetasowała szczytu tabeli.

Reklama

W Skawicy czekają nas derby wyłącznie z nazwy. Rezygnacja Gromu z wyjazdu do Barwałdu Górnego 2 kolejki temu wiązała się także z zostaniem oficjalnym spadkowiczem na prawie 2 miesiące przed końcem ligi. Nawet matematyka nie daje już żadnych szans Grzechyni na przetrwanie. Mamy jednak nadzieję, że nie jest to koniec grzechyńskiego futbolu na piłkarskiej mapie regionu.

Bystra po poprzedniej kolejce szczerze przyznała, że “dobrze wyglądała tylko na zdjęciach”. Okazja na rehabilitację będzie podczas spotkania z Barwałdem, który także szuka sportowego oczyszczenia po tym, jak przyjął w środę 7 goli od Zawoi.

Reklama

Niedzielę na boisku spędzi Jałowiec, który w tym sezonie jeszcze się nie pokazywał tak nisko w tabeli. Wystarczy jednak dobry rezultat z Leńczami, by poprawić swoją sytuację wyjściową w końcówce rundy. Zespół Sławomira Bączka musi tylko odnaleźć formę ze spotkań domowych z początków wiosny.

W nadchodzącej kolejce pauzują aż 4 lokalne ekipy. Miesiąc temu Maków odprawił Lachowice siedmioma bramkami. Zgodnie z ligową rozpiską nie grają z kolei Zawoja i Zembrzyce.

Wszystkie wyniki spotkań 25. kolejki i faworytów do statuetki dla najlepszego strzelca A-klasy znajdziecie w specjalnej zakładce portalu Sucha24.pl

Reklama

Autorem zapowiedzi dla A-klasy suskiej jest Tomasz Mielczarek

Kolejka nr 25
2022-04-09
13:00 Halniak Maków Podhalański 7  :  1 Lachy Lachowice
2022-05-14
14:00 Strzelec Budzów   :   Naroże Juszczyn
17:00 KS Bystra   :   Żarek Barwałd
17:00 Halniak Maków Podhalański   :   Grom Grzechynia
17:00 Żuraw Krzeszów   :   Korona Skawinki
2022-05-15
17:00 Jałowiec Stryszawa   :   Leńczanka Leńcze

A-KLASA PODHALAŃSKA:

Wygrana z Unią Naprawa przed tygodniem to jedno, ale strata punktów przez Orkan Raba Wyżna to kolejna okoliczność, która przybliża Jordana Jordanów do powrotu do ligi okręgowej. Z tej klasy rozgrywkowej awans uzyskają dwa najlepsze zespoły, stąd w sześciu kolejkach roztrwonić przewagę 9 pkt nad Borem Dębno byłoby zwykłym frajerstwem. Jordan minimalistyczny nie jest, stąd w Ostrowsku powalczy o pełną pulę. Warto jednak mieć się na baczność przed meczem na boisku, co by nie było - trzeciej od końca drużyny. Na wiosnę Dunajec wygrał z KS Zakopane 4:1, co dziwić nie może, ale już rozmiary wygranej z Unią 6:1 każą mieć się na baczność przed Jakubem Jeziorskim i jego podopiecznymi.

Reklama

Wywołana Unia będzie chciała się zrehabilitować po derbowej porażce w meczu z Lubaniem Tylmanowa. Bądźmy szczerzy, w Jordanowie niewiele zabrakło beniaminkowi z Naprawy do uzyskania remisu. Zespół z Tylmanowej ma jeszcze szansę na awans - chociaż Jordan lub Orkan musieliby zostać wspomnianymi frajerami - i choćby z tego powodu zapowiada się w sobotnie popołudnie interesujące spotkanie.

Kolejka nr 20
2022-05-14
14:00 Unia Naprawa   :   Lubań Tylmanowa
16:00 Lubań Maniowy/Zapora Kluszkowce II   :   Biali Biały Dunajec
17:00 Orkan Raba Wyżna   :   Orawa Jabłonka
17:30 Dunajec Ostrowsko   :   Jordan Jordanów
2022-05-15
14:00 GKS Łapsze Niżne   :   KS Lokomotiv Chabówka
17:00 Bór Dębno   :   Skalni Zaskale

B-KLASA:

Wymówek nie będzie. Tempo II Białka podejmie Świt Osielec, czyli mecz dwóch najsłabszych drużyn na wiosnę. Każda drużyna liczy, że to właśnie ten mecz będzie tym, w którym się przełamie (czytaj wygra, może ten jedyny raz w rundzie?). Proszę o jedno - tylko bez bezbramkowego remisu...

Reklama

Tylko raz w tej rundzie przegrała Sosnowianka Stanisław Dolny (w Sidzinie 0:4), stąd to właśnie ten zespół można postawić w roli faworyta w meczu z Bieńkówką. Co prawda Bienia nie ma się czego wstydzić w tej rundzie w meczach na swoim stadionie - była seria dwóch wygranych - , nie strzela wielu goli, ale też niewiele traci.

Po raz pierwszy o meczu Dębu Sidzina będziemy pisać na końcu zapowiedzi klasy B. Tak wyszło. Dąb to jedyna drużyna z naszego powiatu, która gra o coś=awans i mimo porażki ze Spartakiem Skawce przed tygodniem, nadal myśli o tym, by w sezonie 22/23 grać w A-klasie. Droga do tego planu prowadzi m.in. przez boisko w Zebrzydowicach, ale, ale... Olimpia na wiosnę lepiej punktuje niż Dąb. Ba, nie przegrała jeszcze meczu!

Kolejka nr 21
2022-05-14
15:00 Spartak Skawce   :   Stanisławianka Stanisław
17:00 Tempo II Białka   :   Świt Osielec
17:00 Zryw Lanckorona   :   Chełm Stryszów
17:00 Cedron Brody   :   Jastrzębianka Jastrzębia
17:00 Olimpia Zebrzydowice   :   Dąb Sidzina
2022-05-15
14:00 LKS Bieńkówka   :   Sosnowianka Stanisław Dolny
17:00 Żarek Stronie   :   Jubilat Izdebnik
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama