Reklama


Piłkarski weekend: Tempo czeka na iskrę, Unia na cud, Błyskawica na mistrzostwo.

16/06/2023 21:35

Dla drużyn grajacych w suskiej klasie A i klasie B, ten weekend będzie ostatni w sezonie 2022/2023. Na placu boju jeszcze do kolejnego weekendu zostaną Tempo Białka i

V-LIGA:

Coś się zmieniło w sytuacji w tabeli V-ligi. Porażka Niwy w Pcimiu (i to w jakich rozmiarach, 0:5!) spowodowała, że wyścig o dwa miejsce dające awans nabiera rumieńców. Tempo owszem, jest na chwilę obecną w najgorszej sytuacji, bo nie dość, że musi wygrać w sobotę w Rudawie i za tydzień z Chełmkiem, to jeszcze musi liczyć na potknięcie Trzebini (jakiekolwiek) lub Niwy (porażka lub dwa remisy). Nie pozostaje podopiecznym Marcina Sadki nic innego, jak wygrać i czekać...

Kolejka nr 29
2023-06-17
17:00 Niwa Nowa Wieś   :   Sokół Kocmyrzów
18:00 Karpaty Siepraw   :   Garbarnia II Kraków
17:00 Orlęta Rudawa   :   Tempo Białka
17:00 Spójnia Osiek Zimnodół Zawada   :   MKS Trzebinia
18:00 Wiślanka Grabie   :   Clepardia Kraków
18:00 Zjednoczeni-Złomex Branice   :   Jutrzenka Giebułtów
13:30 Błękitni Modlnica   :   Pcimianka Pcim

A-KLASA SUSKA:

W nadchodzący weekend pożegnamy się z suską A-klasą do sierpnia. Najważniejsze rozstrzygnięcie poznaliśmy miesiąc temu, gdy Żuraw Krzeszów zdobył mistrzostwo. Poprzednia kolejka przyniosła nam z kolei wicemistrza z Lachowic oraz “spadkowicza” (czekamy na decyzję Wadowic) ze Skawicy. Ostatnia seria gier zapowiada się dość letnio pod względem atrakcji. Większość zawodników i kibiców jest już myślami na wakacjach z dala od boisk.

Reklama

Warto jednak przypomnieć, że do wzięcia nadal jest ostatnie miejsce na podium. Jałowiec i Halniak, mające wobec 3. pozycji poważne zamiary, zagrają z dwiema najsłabszymi ekipami z naszego regionu w A-klasowej stawce (odpowiednio Sidzina i Skawica). Przed łatwiejszym zadaniem wydaje się stać Maków Podhalański, jednak poza solidną wygraną musi liczyć na potknięcie Stryszawy, która przez ostatnie 8 kolejek... nie schodziła poniżej 3 zdobytych goli w meczu.

W Budzowie i Bystrej pewnie znajdzie się więcej zwolenników zakończenia sezonu, niż wyjazdu w stronę Barwałdu Górnego i Leńcz. Strzelec najbliższą kolejkę dogra już tylko dla formalności – zmiana miejsca w tabeli nie wchodzi w grę. Bystra z kolei ma szansę nie tylko na znalezienie się w piątce najlepszych klubów (a to zawsze ładnie wygląda), ale także jej zawodnicy mogą chcieć zaprezentować się z dobrej strony przed trenerem Marcinem Ferkiem. Zakładamy bowiem, że ten pojawi się w sobotnie popołudnie na trybunach stadionu w Leńczach,

Reklama

Dla Zawoi z kolei sezon mógłby jeszcze potrwać, bo druga runda była dla zawodników Jacka Kudzi całkiem udana. Z wisienką na piłkarskim torcie w postaci zrzucenia Huraganu do B-klasy (przynajmniej na boisku). Za to Lachy odhaczyły już kwestię wicemistrzostwa i pewnie chciałyby się rozejść, gdyby nie Bartłomiej Sałapatek, który nie uznaje odpuszczania nawet na finiszu.

Krzeszów od drugiego sezonu z rzędu bez porażki oddziela już tylko wyjazd do powiatu wadowickiego. W Skawinkach zespół może z klasą pożegnać się z “suską” ligą i... we własnym gronie, bo słyszy się, że zmiany przed Okręgówką wkroczyły w fazę realizacji. Więcej już niedługo na łamach Sucha24.

Reklama

Wszystkie wyniki spotkań 26. kolejki i ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji najlepszego strzelca A-klasy znajdziecie w specjalnej zakładce portalu Sucha24.pl.

Autorem zapowiedzi dla suskiej klasy A jest Tomasz Mielczarek

Kolejka nr 26
2023-06-17
17:00 Żarek Barwałd   :   Strzelec Budzów
17:00 Leńczanka Leńcze   :   KS Bystra
17:00 Korona Skawinki   :   Żuraw Krzeszów
17:00 Halniak Maków Podhalański   :   Huragan Skawica
17:00 BCS Zawoja   :   Lachy Lachowice
17:00 Dąb Sidzina   :   Jałowiec Stryszawa

A-KLASA PODHALAŃSKA:

Zaciska się pętla na szyi Uni Naprawa. Bądźcie z nami do końca - możemy przeczytać apel Unii w mediach społecznościowych. Kibice zapewne nie zawiodą i pojawią się na trybunach w ostatnim spotkaniu w tym sezonie w Naprawie. Rywalem Unii będzie Bór Dębno, który na swoim obiekcie gra w tej rundzie wybornie (komplet 5 zwycięstw), ale na wyjeździe już tak różowo nie jest (jedna wygrana, jeden remis, trzy porażki). Walczyć, Unia walczyć!

Reklama
Kolejka nr 25
2023-06-17
17:00 KS Lokomotiv Chabówka   :   Wierchy Lasek
18:00 Lubań Tylmanowa   :   Lubań Maniowy/Zapora Kluszkowce II
18:00 GKS Łapsze Niżne   :   Dunajec Ostrowsko
18:00 Unia Naprawa   :   Bór Dębno
18:00 Skalni Zaskale   :   Czarni Czarny Dunajec
2023-06-18
15:00 Orawa Jabłonka   :   Granit Czarna Góra
14:00 Przełęcz Łopuszna   :   Biali Biały Dunajec

B-KLASA:

Jedyne w tej kolejce, ostatniej kolejce w klasie B derby to pojedynek Błyskawicy z Tempo II. Wygrana gospodarzy zapewni im mistrzostwo B-klasy, czyli prestiż. Nawet wygrana nie będzie konieczna, jeżeli dzień wcześniej Chełm wykolei się w meczu z Czarnymi Koziniec.

Na obcych stadionach z ligą pożegnają się Bieńkówka (wyjazd do Jastrzębia) oraz Grom (wizyta w Brodach). Co ugrają, to ich. Jeżeli nic nie ugrają, nic się przecież nie stanie.

Kolejka nr 26
2023-06-18
17:00 Czarni Koziniec   :   Chełm Stryszów
2023-06-18
17:00 Jastrzębianka Jastrzębia   :   LKS Bieńkówka
17:00 Żarek Stronie   :   Sosnowianka Stanisław Dolny
17:00 Błyskawica Marcówka   :   Tempo II Białka
17:00 Olimpia Zebrzydowice   :   Jubilat Izdebnik
17:00 Cedron Brody   :   Grom Grzechynia
17:00 Czarni Koziniec   :   Chełm Stryszów
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama